Рожеві окуляри розбиті: Кіра Рудик про те, як змінився світ за час війни в Україні 

Рожеві окуляри розбиті: Кіра Рудик про те, як змінився світ за час війни в Україні 

3 травня Верховна Рада звернулася до Палати представників та Сенату Конгресу США із закликом визнати росію державою-спонсором тероризму. Офіційне надання такого статусу зробить російську федерацію токсичною на світовому економічному та політичному ринках. Про це в інтерв’ю виданню «Лівий берег» заявила перша заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, голова партії «Голос» Кіра Рудик.

Вона додала, що в такому разі санкції автоматично будуть накладатися на країни, які співпрацюють з росією. 

«Той, хто спонсорує тероризм, сам є терористом. Це рішення має стати запобіжником для інших країн для унеможливлення співпраці з росією. В цьому і полягає великий план послаблення та знищення росії. Саме так він і буде працювати, коли з різних сторін ми відрізаємо можливості росії отримувати гроші», — розповіла Кіра Рудик.

«Наші партнери повинні для початку проголосувати за це рішення в Сенаті та Конгресі. Потім звернення направляють до президента США Байдена, який має дати завдання Держсекретарю додати росію в перелік країн-спонсорів тероризму. Так це відбувалося з Іраном, Сирією, Північною Кореєю. У США саме президент є головою виконавчої влади. Тому механізм саме такий», — додала народна депутатка.

З огляду на постійні переговори з партнерами зі США, народна депутатка очікує, що рішення мають оголосити протягом місяця. Це разом з підписом президента та завданням Держсекретарю. Разом з заявою від Верховної Ради для США парламентарі зібрали доказову базу, яку направили разом зі зверненням. До того ж, офіційні особи США вже побували в Україні. Вони на власні очі побачили докази того, що творила російська армія на нашій території. 

Цього більш ніж достатньо для визнання росії державою-способом тероризмом. Українські дипломати також постійно говорять про наступні пакети санкцій, зауважила Кіра Рудик. За понад 70 днів війни рожеві окуляри, які були у деяких країн, вже розбиті. Є однозначне розуміння світу та прийняття, що росія — це країна-злочинець, терорист та держава, яка перевершила всіх інших терористів.

Підписуйся на нашi

ще новини