Рупори кремля як співучасники злочинів мають понести кримінальну відповідальність, — Андрій Осадчук

Рупори кремля як співучасники злочинів мають понести кримінальну відповідальність, — Андрій Осадчук

З точки зору кримінальної юстиції, відповідальність за вбивства українців мають понести не тільки виконавці, а й ті, хто їм сприяв, допомагав і всіляко підбурював. Тобто, російські пропагандисти з точки зору права такі ж злочинці, як і конкретний російський солдат, що стріляв, ґвалтував і грабував конкретну людину в Україні. Таку думку висловив заступник голови партії «Голос», перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук.

«Будь-який бойовий бурят, який прийшов в Україну вбивати «нацистів», діяв в тому числі під впливом пропаганди. Його внутрішньою мотивацією були ідеологічні настанови, які він чув роками і які не піддавав сумніву. Тобто, певною мірою він теж є жертвою роботи конкретних осіб-пропагандистів кремля, які впродовж десятиліть насаджували брехливі наративи, спотворювали реальність і розвивали емоційне підґрунтя для вчинення злочинів проти цивільних осіб, натравлюючи малограмотне і всебічно бідне населення росії на своїх сусідів.

Але це жодним чином не знімає відповідальності з умовного бурята-вбивці, навпаки — вимагає покарання для співучасників. Комітет Верховної Ради з правоохоронної діяльності, я особисто і ряд моїх колег зараз окремо займаємося питанням організації і методології аналізу і збору доказів проти рупорів кремля. Ми шукаємо юридичні інструменти трансформації всіх їхніх численних публічних заяв у докази кримінальної провини», — розповів Андрій Осадчук.

Народний депутат впевнений, що наша першочергова мета, як цивілізованої країни: пропагандисти, як співучасники вбивств, катувань, зґвалтувань, руйнації і грабунку  мають щонайменше провести значні терміни в місцях позбавлення волі. В тому числі, це має стосуватися і значної кількості медійно і політично активних діячів, які роками працювали в Україні і просували у нас російські пропагандистські інформаційні наративи. Аби ми побудували нову, міцну Україну, важливо всім мати добру пам’ять: зараз багато екс-проросійських активістів активно маскуються під патріотичною риторикою, багато говорять про відсіч агресії і відбудову.

Тому зараз важливо дуже чітко й акцентовано нагадувати про те, хто, як і що робив, говорив і обіцяв останні хоча би чотири-п’ять років, переконаний Андрій Осадчук. Адже Україна має вийти з цієї війни не тільки переможцем на воєнному  фронті, а і на ідеологічному, юридичному і політичному. Ми маємо назавжди зацементувати питання ідентифікації української політичної нації і покарати злочинців.

«Ми маємо остаточно перемогти прояви росії в середині України і не допустити навіть натяку на реінкарнацію в наступному скликанні Верховної Ради чи місцевих рад не те що проросійських сил, а навіть тих, які мають хоча б мінімальні сентименти до російської федерації. В тому числі, культурні та історичні. Ми всі знаємо, що саме під цим «соусом» завжди просувається «рускій мір», наслідки і суть якого вже всі, сподіваюсь, остаточно зрозуміли», — підкреслив Андрій Осадчук.

Підписуйся на нашi

ще новини