Сержанти без вищої освіти не тільки можуть займати офіцерські посади, а й отримувати відповідні військові звання, — Роман Костенко про законопроєкт №8339

Сержанти без вищої освіти не тільки можуть займати офіцерські посади, а й отримувати відповідні військові звання, — Роман Костенко про законопроєкт №8339

Військовослужбовці, які не мають вищої освіти, можуть отримати молодше офіцерське звання. Раніше вони і так могли займати офіцерські посади, але звань при цьому не отримували. Тепер цю ситуацію виправлено законопроєктом №8339. Про деталі документу повідомив секретар комітету ВР із питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народний депутат «Голосу» Роман Костенко.

«В нас зараз у війську не вистачає офіцерського складу, але є сержанти. Ми ще раніше дозволили сержантам займати офіцерські посади, але при цьому вони не отримували військові звання. Бо відповідно до українського законодавства, офіцер має мати вищу освіту. І зараз, відповідно до нового закону, якщо людина має досвід бойових дій, якщо вона три місяці на посаді і безпосередньо керує бійцями, то в командира є право без вищої освіти присвоїти такій людині первинне офіцерське звання, наприклад, молодший лейтенант», — пояснив представник «Голосу».

За словами Романа Костенка, йдеться поки про молодші офіцерські звання. Отримання вищих — вже після здобуття освіти.

«Зараз командир взводу це — молодший лейтенант, лейтенант, старший лейтенант. Командир роти — це капітан. Як мінімум, до командира взводу, старшого лейтенанта, така людина без вищої освіти може служити. Далі — буде додаткове навчання. Цю систему вже будуть проробляти в Збройних Силах і Міністерстві оборони, щоб ці люди в перспективі могли рости по службі», — наголосив народний депутат.

Підписуйся на нашi

ще новини