Ще 10 років отруєного повітря — уряд має знайти кошти на фільтри для теплової енергетики, — Леся Василенко

Ще 10 років отруєного повітря — уряд має знайти кошти на фільтри для теплової енергетики, — Леся Василенко

Коротко: Уряд намагається на 10 років відтягнути встановлення фільтрів на теплоелектростанціях і теплоелектроцентралях, ігноруючи Національний план скорочення шкідливих викидів. Це коштуватиме для українців ще 10 років отруєного та забрудненого повітря.

«Голос» вимагає від уряду відкрити діалог з бізнесом та громадськістю, щоб визначитися з часткою застарілої теплової енергетики та знайти фінансування на скорочення шкідливих викидів від роботи ТЕЦ та ТЕС.

Докладно: Теплова енергетика є найбільшим промисловим забруднювачем довкілля, а українські «тепловики» досі категорично відмовляються вирішувати питання забруднення повітря, хоча це зобов’язання України перед ЄС та громадянами.

Народна депутатка партії «Голос» Леся Василенко ініціювала комітетські обговорення про реалізацію плану, який впродовж трьох останніх років ігнорує уряд.

Пряма мова Лесі Василенко, депутатки фракції «Голосу» у Верховній Раді:

— Через відмову ТЕЦ і ТЕС встановлювати фільтри українців ще мінімум 10 років будуть дихати забрудненим повітрям. Годі труїти українців! Обов‘язок уряду — встановити ефективний контроль за шкідливими викидами та запровадити механізми фінансування їх скорочення.

Кожен згаяний рік екологізації — це 156 млн тонн пилу, 600 млн тонн двоокису сірки, 120 млн тонн оксидів азоту, які осідають, не деінде, а в наших легенях та в легенях наших дітей, а ще в українській землі та воді.

Зараз Україна — на 4 місці у світі за збитками через захворюваність та смертність від забрудненого повітря — це коштує нам майже 6% ВВП.

Ми як країна, яка зобов’язується жити екологічно, не маємо права відступати від Нацплану скорочення шкідливих викидів. Уряд має знайти рішення, а не чергові причини переносити встановлення фільтрів на ТЕЦ та ТЕС.

Підписуйся на нашi

ще новини