«Слуги народу» замість очищення судів намагаються їх контролювати – «Голос»

«Слуги народу» замість очищення судів намагаються їх контролювати – «Голос»

Пропонований монобільшістю законопроект, присвячений судовій реформі, насправді збільшує залежність судів від влади, і в цьому його основна проблема. Про це заявив народний депутат України фракції «Голосу», перший заступник голови комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин.

«Незрозуміло, яким чином буде скорочуватися кількість суддів Верховного суду з 200 до 100. У нас зовсім інша пропозиція. Є висновки Громадської ради доброчесності по суддях, до яких були питання. Відповідно, є можливість приймати рішення, провівши кваліфікаційне оцінювання. І тих суддів, яких не має бути у Верховному суді, просто замінити на чесних. Натомість пропонований формат призначення суддів Верховного суду без пояснення логіки його скорочення – це насправді намагання заблокувати роботу цього органу.

Ми просто маємо обрати доброчесних суддів. Зараз немає потреби скорочувати до 100. Якщо зараз в суді розглядається фактично понад 300 справ щоденно, як 100 суддів зможуть виконати такий об’єм роботи?», – зауважив Ярослав Юрчишин.

Ще одне критичне для положення законопроекту – оскарження рішень комісії з оцінювання у Окружному адміністративному суді Києва. Фактично, рішення комісії може заблокувати будь-який одіозний суддя цього суду.

«Ми зараз запускаємо процедуру оновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів, але оскарження процедури цієї комісії ставимо в найбільш суперечливий суд. Справа про доброчесність в результаті потрапить до одіозного судді Вовка. Це нелогічно. Логічніше було б це віддати у компетенцію Верховного суду.

Замість того, щоби заслухати пропозиції міжнародних експертів, дати їм час висловитись, дати свою оцінку своєї реформи, ми вмикаємо турборежим і намагаємось його в баченні комітету і президента, без будь-яких пояснень», – наголосив Ярослав Юрчишин

Позиція фракції «Голосу»: законопроект необхідно скерувати на повторне друге читання, доправити в комітет і дочекатися висновків Венеційської комісії. Україна вже має досвід звернення до цього міжнародного органу, і це цілком можливо зробити протягом 10 робочих днів. Без цього партія утримуватиметься від голосування за законопроект, оскільки всі позитивні норми можуть бути нівельовані.

Підписуйся на нашi

ще новини

Приєднатися до партії

Ви можете нам допомогти фінансово

Призначення платежу (ОБОВ’ЯЗКОВО ЗГІДНО ЗРАЗКУ НИЖЧЕ)
Одержувач: Політична партія Голос
МФО банку: 380805
Код ЄДРПОУ партії: 39651598
Рахунок отримувача: U A 3 2 3 8 0 8 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0 0 5 6 4 3 6 9 7
АТ «Раффайзен Банк Аваль»

Для фінансової підтримки від фізичних осіб
+; 4; ПІБ; дата народження (у форматі ДД.ММ.РРРР); адреса проживання; ідентифікаційний податковий номер; внесок на підтримку політичної партії Голос

Для фінансової підтримки від юридичних осіб
+; 3; найменування юридичної особи; юридична адреса ; Код ЄДРПОУ; внесок на підтримку політичної партії Голос

Щиро дякуємо за Ваше бажання фінансово підтримати партію Голос!