США шукають баланси і вони мають на це право, — Андрій Осадчук про невизнання росії державою-спонсором тероризму

США шукають баланси і вони мають на це право, — Андрій Осадчук про невизнання росії державою-спонсором тероризму

Попри те, що для України росія є державою-терористом і ми домагатимемось такого ж визнання іншими країнами, а надто нашими партнерами і союзниками, слід розуміти, що зміст важливіший за форму. І якщо в України буде достатня зброя і підтримка для протидії і перемоги над агресором, то право юридично називати рф терористом чи ні залишимо партнерам. Таку думку висловив заступник голови партії «Голос», народний депутат Андрій Осадчук.

«Для нас головне перемогти рф на полі бою. Ми маємо примусити їх заплатити компенсації, репарації, контрибуції. Маємо притягти воєнних злочинців до відповідальності. Оце наша мета, а як хто кого буде називати, питання — другорядне. Головне, щоб санкції продовжували розширюватися і запрацювали на повну потужність, щоб ми отримували наступальну зброю, максимальну підтримку наших союзників і щоб наш стратегічний союзник США знаходив баланс в цьому крихкому світі», — пояснює народний депутат.

За словами Андрія Осадчука, поки ми всі націлені, щоб росія не існувала в існуючому форматі в історичній перспективі (бо від цього залежить наше існування), американці можуть вважати, як колись з СРСР: нехай ядерний арсенал контролює один субʼєкт, а не кілька.

«Підозрюю, що ця стратегія не змінилась з часів кінця 1980-х — США чітко артикулюють, що хочуть максимально послабити рф, але навряд чи вони хочуть замість однієї росії бачити декілька субʼєктів з атомною зброєю. Тому вони залишають собі можливість переговорів з рф, бо визнання росії державою-спонсором тероризму фактично змушує блокувати будь-які контакти і більш того, накладати санкції на всі країни, які мають будь-які контакти з такою державо. А ми розуміємо, що навіть наші прямі чи опосередковані союзники отримують російське зерно, міндобрива, деякі види руди. Окремим величезним блоком залишається, зрозуміло, енергетика. Для нас росія є спонсором тероризму і ми маємо домагатись визнання цього іншими країнами, а США шукають баланси, аби розширювати антипутінську коаліцію і вони мають на це право», — підсумовує представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини