Судова реформа — це прорив, але податкові законопроекти більшості завдадуть удару по середньому класу, — Кіра Рудик про підсумки сесії Верховної Ради

Судова реформа — це прорив, але податкові законопроекти більшості завдадуть удару по середньому класу, — Кіра Рудик про підсумки сесії Верховної Ради

Судова реформа, кадрові зміни й ухвалення законопроектів з пакету «Кримської платформи». П'ята сесія Верховної Ради запам'ятається впровадженням ряду позитивних змін в українському законодавстві, проте є й те, за що владі має бути соромно, заявила народна депутатка, лідерка партії «Голос» Кіра Рудик.

«Ми поспілкувалися з людьми з різних куточків України. З представниками малого та середнього бізнесу. Українці чекають справедливих судів, зменшення тиску на бізнес. І щоб ні в якому разі тим, хто чесно платить податки, їх не піднімали», — зазначила Кіра Рудик.

Судова реформа запущена — це величезне досягнення і прорив, додала народна депутатка. Партія «Голос» майже два роки працювала для того, щоб судова реформа була ухвалена. Інше питання — як вона далі буде працювати. Зі свого боку народні депутати «Голосу» зробили все можливе для того, щоб перезавантаження судів відбулося у найкращому вигляді.

«А от з податками все не так радісно. До парламенту був внесений законопроект 5600, який стосується не тільки білого бізнесу, який сплачує податки, а й кожного українця, який працює, планує придбати квартиру або вирощує щось на своїй ділянці. І якого додатково обкладуть податком, щоб закрити дірки у бюджеті. Ми будемо боротися проти цього і робити все можливе для того, щоб цей законопроект ніколи не був прийнятий, або був прийнятий в іншому вигляді», — підкреслила депутатка.

Позитивним є факт прийняття законів з пакету «Кримської платформи», каже Кіра Рудик. Вперше за 30 років нарешті були прийняті закони, які надали статус корінних народів України кримським татарам, кримчакам і караїмам та які відмінили вільну економічну зону «Крим». За ініціативою партії «Голос» була внесена правка про юридичну заборону подачі води у Крим до повної деокупації півострову.

«Безумовним зрушенням є кадрові зміни. Відставка міністрів МОЗ та МВС. Два роки партія «Голос» протестувала проти Арсена Авакова. Нарешті він пішов у відставку, але нова кандидатура не надала чіткого плану, яким чином будуть реалізовуватись реформи. А це головна проблема нашого уряду — відсутність чіткої стратегії та плану», — зазначила народна депутатка.

Негативним моментом також є президентський законопроект про олігархів, додала Кіра Рудик. Він є абсолютно беззмістовним і не призведе до бажаного результату. Партія «Голос» подала свій пакет антиолігархічних законопроектів і буде наполягати на його втіленні.

Підписуйся на нашi

ще новини