Судова реформа від президента — чергова імітація

Судова реформа від президента — чергова імітація

Венеційська комісія розглянула президентський законопроєкт № 3711 щодо судової реформи. За висновками комісії, законопроєкт не пропонує повноцінної реформи, не вирішує питання доброчесності, а лише частково торкається окремих аспектів.

Уже вкотре міжнародні партнери змушені стверджувати, що ініціативи президента Зеленського — це не реформи, а її імітації. Насправді президент і його більшість затягують вирішення нагальних проблем судочинства.

Вищу кваліфікаційну комісію суддів потрібно запустити якнайшвидше, щоб заповнити всі посади у судах — тільки якщо Конкурсна комісія перевірить кандидатів на доброчесність.

Членів Вищої ради правосуддя також потрібно перевірити на доброчесність: за висновками Венеційської комісії, це питання потрібно терміново вирішити. Однак президентський законопроєкт не просто ігнорує це питання, а й надає органу ще більше повноважень.

Модель відбору суддів Антикорупційного суду із залученням міжнародних експертів була визнана найбільш успішною для обрання та перевірки кандидатів. «Голос» якраз і пропонує такий підхід у своїх законопроєктах щодо членів Вищої ради правосуддя.

Комісія підкреслює, що спроби Офісу Президента змінити модель для додаткового впливу є неприпустимими.

Зараз ключові завдання — призначити суддів через Вищу кваліфікаційну комісію суддів та перевірити на доброчесність членів ВРП. І «Голос» вже подавав законопроєкт №2536 для поступового оновлення складу ВРП та законопроєкт №3711-1, який передбачає комплексну судову реформу.

Пряма мова Ярослава Юрчишина, народного депутата України, заступника голови партії «Голос»:

— Ми в «Голосі» боремося за чесні суди і доброчесні органи суддівського врядування. І ми будемо робити все, щоб верховенство права врешті опинилося не на папері, а у суддівських кабінетах. За підтримки міжнародних партнерів ми запустимо в Україні реформу органів добору до судової гілки влади і реформу судочинства загалом.

Підписуйся на нашi

ще новини