Судова реформа від президента — чергова імітація

Судова реформа від президента — чергова імітація

Венеційська комісія розглянула президентський законопроєкт № 3711 щодо судової реформи. За висновками комісії, законопроєкт не пропонує повноцінної реформи, не вирішує питання доброчесності, а лише частково торкається окремих аспектів.

Уже вкотре міжнародні партнери змушені стверджувати, що ініціативи президента Зеленського — це не реформи, а її імітації. Насправді президент і його більшість затягують вирішення нагальних проблем судочинства.

Вищу кваліфікаційну комісію суддів потрібно запустити якнайшвидше, щоб заповнити всі посади у судах — тільки якщо Конкурсна комісія перевірить кандидатів на доброчесність.

Членів Вищої ради правосуддя також потрібно перевірити на доброчесність: за висновками Венеційської комісії, це питання потрібно терміново вирішити. Однак президентський законопроєкт не просто ігнорує це питання, а й надає органу ще більше повноважень.

Модель відбору суддів Антикорупційного суду із залученням міжнародних експертів була визнана найбільш успішною для обрання та перевірки кандидатів. «Голос» якраз і пропонує такий підхід у своїх законопроєктах щодо членів Вищої ради правосуддя.

Комісія підкреслює, що спроби Офісу Президента змінити модель для додаткового впливу є неприпустимими.

Зараз ключові завдання — призначити суддів через Вищу кваліфікаційну комісію суддів та перевірити на доброчесність членів ВРП. І «Голос» вже подавав законопроєкт №2536 для поступового оновлення складу ВРП та законопроєкт №3711-1, який передбачає комплексну судову реформу.

Пряма мова Ярослава Юрчишина, народного депутата України, заступника голови партії «Голос»:

— Ми в «Голосі» боремося за чесні суди і доброчесні органи суддівського врядування. І ми будемо робити все, щоб верховенство права врешті опинилося не на папері, а у суддівських кабінетах. За підтримки міжнародних партнерів ми запустимо в Україні реформу органів добору до судової гілки влади і реформу судочинства загалом.

Підписуйся на нашi

ще новини

Приєднатися до партії

Ви можете нам допомогти фінансово

Призначення платежу (ОБОВ’ЯЗКОВО ЗГІДНО ЗРАЗКУ НИЖЧЕ)
Одержувач: Політична партія Голос
МФО банку: 380805
Код ЄДРПОУ партії: 39651598
Рахунок отримувача: U A 3 2 3 8 0 8 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0 0 5 6 4 3 6 9 7
АТ «Раффайзен Банк Аваль»

Для фінансової підтримки від фізичних осіб
+; 4; ПІБ; дата народження (у форматі ДД.ММ.РРРР); адреса проживання; ідентифікаційний податковий номер; внесок на підтримку політичної партії Голос

Для фінансової підтримки від юридичних осіб
+; 3; найменування юридичної особи; юридична адреса ; Код ЄДРПОУ; внесок на підтримку політичної партії Голос

Щиро дякуємо за Ваше бажання фінансово підтримати партію Голос!