Україна готова бути партнером у зеленій трансформації світу, — Інна Совсун

Україна готова бути партнером у зеленій трансформації світу, — Інна Совсун

Протидіяти змінам клімату і впроваджувати зелену енергетику для всього світу і України означає ізолювати росію на енергетичному фронті та позбавити ворога інструментів шантажу. На цьому наголошує народна депутатка, заступниця голови партії «Голос» Інна Совсун.

«Залежність Європи від pociї, як основного постачальника енергоносіїв (40% газу, 25% нафти, 70% вугілля у 2021 році ) відходить у минуле (зараз імпорт газу з pociї — лише 7,5%). Енергія сонця та вітру, біометан, великі накопичувачі електрики, зелений водень, біодизель та біоетанол можуть розв'язати одразу дві проблеми світу — енергетичний шантаж pociї і загрозу існування людства через зміни клімату», — пояснює народна депутатка.

За словами Інни Совсун, нам потрібна енергетична безпека та стійкість. Не слід мати ілюзій, стосовно імпортного природного газу і нафти — це дорого, логістично важко і не завжди надійно. Вугілля для виробництва електрики теж важко ввозити через заблоковані порти, а отже очевидний вихід — сучасна зелена

«Україна готова і здатна бути партнером у зеленій трансформації світу без викопного палива. Для нас самих це дзвіночок, що у світі тривають великі зміни. Це від нас залежить, чи за 5-10 років пропонуватимемо нікому не потрібні сховища й труби під природний газ, імпортувати вугілля та нафту, або бути самодостатніми експортерами зелених енергоносіїв, на які попит тільки зростатиме», — акцентує представниця «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини