Україна і США — стратегічні союзники, але партнерство — це дорога з двостороннім рухом, — Андрій Осадчук

Україна і США — стратегічні союзники, але партнерство — це дорога з двостороннім рухом, — Андрій Осадчук

Відколи Джозеф Байден став президентом США для України відкрилось вікно великих можливостей. Новий американський очільник і його команда прекрасно орієнтуються в порядку денному України. Вони готові стратегічно і дуже широко нас підтримувати. Проте, на превеликий жаль, діюча влада на чолі з Володимиром Зеленським виявилась не готовою гідно вступити у це партнерство, заявив народний депутат фракції «Голос» Андрій Осадчук.

«На жаль, Володимир Зеленський і його команда марнують масштабні можливості для ефективної співпраці зі США вже сьогодні. Вони поводяться неприпустимо з погляду міжнародних відносин: роблять необдумані публічні заяви, що нам хтось щось винен, питають, чому ми досі не в НАТО, звинувачують лідерів західного світу в якихось неправильних діях. Це неприйнятно», — зазначив Андрій Осадчук.

Під час свого візиту до Києва держсекретар США Ентоні Блінкен пояснював, що США очікують від України прогресу за кількома напрямками демократичних реформ: судова реформа, порятунок корпоративного управління, реформа СБУ і забезпечення незалежності антикорупційних органів. Пройшло півтора місяця з моменту тієї зустрічі, проте очевидного прогресу в усіх цих питаннях немає.

«Натомість бачимо метушню із заміною суті заяв на президентському сайті. І це при тому, що Зеленський хоче, щоб Байден захищав Україну на саміті з Путіним. Якщо команда нашого президента продовжить так діяти в міжнародній політиці, на широку і потужну підтримку Америки в протистоянні з Росією нам розраховувати не доведеться», — додав нардеп.

«Голос» виступає за відповідальне партнерство України на міжнародній арені. Ми маємо послідовно виконувати взяті на себе зобов’язання, щоб отримувати те саме від наших союзників.

Підписуйся на нашi

ще новини