Україна не має чекати вступу до НАТО, щоб дати відсіч ворогу, — Роман Костенко

Україна не має чекати вступу до НАТО, щоб дати відсіч ворогу, — Роман Костенко

Вступ до НАТО — одне з пріоритетних завдань України, однак ми повинні мати змогу захистити себе самі. Для цього потрібно проводити швидкі ефективні реформи та налагодити стабільне забезпечення військових усім необхідним.

Зокрема, для цього потрібні реформи спецслужб, системи управління обороною з перерозподілом повноважень військово-професійного та військово-політичного керівництва, управління підприємствами оборонно-промислового комплексу.

Пряма мова

Роман Костенко, заступник голови фракції «Голосу», секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки:

— Президент заявив, що вступ України до НАТО — єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. Однак це складний і тривалий процес, який залежить не лише від досягнення Україною певних стандартів, а значною мірою — від політичної волі країн-учасниць Альянсу.

Над цим безперечно мають працювати українські дипломати — переконувати всі країни-членів НАТО проголосувати за вступ України. Розуміючи, що їм доведеться воювати з Росією. Адже відповідно до положень статті 5 Північноатлантичного договору члени Альянсу погоджуються, що збройний напад на бодай на одну з них вважатиметься нападом на усіх.

Коли всі вони зрозуміють, що членство України у НАТО — це питання безпеки не тільки нашої країни, а й всієї Європи, тоді двері для нас будуть відкриті.

Але це — довгий шлях, тоді як часу у нас небагато — ворог уже біля наших кордонів. Тому ми можемо розраховувати на підтримку наших міжнародних партнерів, однак повинні бути спроможні дати відсіч ворогу самостійно.

Для цього потрібно паралельно з досягненням стандартів і впровадженням практик НАТО проводити реформи, які підвищать нашу боєздатність зараз, виходячи з ситуації, яка вже склалась.

Потрібно швидко проводити реформи СБУ, реформу, яка вирішить кризу в управлінні обороною та розмежує повноваження військово-професійного та військово-політичного керівництва, реформу управління підприємствами оборонно-промислового комплексу.

Підписуйся на нашi

ще новини