Україна в умовах війни повинна направляти кошти лише на пріоритетні потреби військових, — Роман Костенко

Україна в умовах війни повинна направляти кошти лише на пріоритетні потреби військових, — Роман Костенко

Комітет нацбезпеки нарешті зміг частково погодити план річних закупівель Міністерства оборони на 2021 рік. Проте депутати в черговий раз мали низку запитань до переліку позицій товарів оборонного призначення. Про це заявив заступник голови фракції «Голос» у Верховній Раді, секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

Парламентар розповів, що 9 червня безпековий комітет зібрався розглянути план річних закупівель Міністерства оборони на минулих засіданнях, який викликав обурення у членів комітету. Зокрема, через намір МОУ закупити три автомобілі для параду за 73 мільйони гривень.

Костенко наголосив, що фінансування Міноборони в період війни потрібно спрямовувати на закупівлю лише пріоритетних речей для захисту військовослужбовців.

«Річний план закупівель Міноборони на 2021 рік схвалено лише частково. Втім, пункти щодо закупівель бронежилетів та касок залишились не погодженими, оскільки, на думку членів комітету, реальна потреба військових у касках є більшою, ніж вказано в документі. Також депутати не погодили закупівлю наметів, оскільки виникло питання щодо необхідності закупівлі конкретних видів. Тому очікуємо на зміни плану», — заявив Роман Костенко

Окрім того, депутати обговорили поданий народними депутати проект «Про територіальну оборону України» №4504, а також зареєстрований президентом законопроект «Про основи національного спротиву» №5557, доповів секретар комітету.

«Комітет рекомендував Верховній Раді розглянути та прийняти в першому читанні президентський законопроект «Про основи національного спротиву», а депутатський проект «Про територіальну оборону вирішив відхилити», — додав нардеп.

Підписуйся на нашi

ще новини