Україна як держава досі не має що запропонувати молоді, — Ярослав Железняк про трудову міграцію

Україна як держава досі не має що запропонувати молоді, — Ярослав Железняк про трудову міграцію

Голова фракції «Голос» у Верховній Раді, народний депутат Ярослав Железняк виділяє два типи міграції українців. Перший – коли у людей тут залишається сім’я, друзі, житло, а вони їдуть заробляти за кордон, тому що не мають роботи в Україні. Другий – коли виїжджають і не повертаються. За два з половиною роки каденції, попри гучні обіцянки, чинна влада не зробила жодного реального кроку, який справді міг мотивувати українців повернутися на батьківщину.

«У мене багато друзів, які виїхали за кордон. Я вам скажу відверто, головна їхня мотивація — не зарплата. Так, це було важливо, але головна мотивація в тому, що вони хочуть, щоб їхні діти ходили до нормальної школи, де вчитель нормально заробляє і не думає, як йому звести кінці з кінцями, а думає, як навчити дітей, щоб була нормальна медицина, щоб на вулицю можна було вийти і не боятися.

В нашій країні рівень корупції як був на рівні Гватемали, так і залишився, а рівень правосуддя як в африканській Сьєрра-Леоне. З такими показниками не дивно, що європейські країни були і є омріяними для наших громадян», — наголосив Ярослав Железняк.

Це погана тенденція, тому що ці люди могли б відкривати бізнес в Україні, розвивати інновації, забезпечувати достатньо податків для розвитку економіки, забезпечення наших пенсіонерів. Є велика проблема: зараз держава нічого не пропонує, аби молодь хотіла залишатися в країні.

За останні 2,5 роки чинна влада нічого не зробила, щоб повернути людей з-за кордону в Україну. Єдина ініціатива влади за цей час – виплата до 150 тисяч гривень тим, хто повернувся. Але вона ще навіть не ухвалена.

Всі інші речі, про які говорили, так і залишилися словами. Наприклад, досі немає 500 тисяч робочих місць, які обіцяли під час пандемії. Цим навіть ніхто не займався і, на жаль, не займається, тому у нас і далі висока трудова міграція.

Підписуйся на нашi

ще новини