Україна залишилася без грошей у цьому році, — Ярослав Железняк

Україна залишилася без грошей у цьому році, — Ярослав Железняк

Уряд, який у березні вирішив жити на широку ногу, залишив країну без грошей. У державному бюджеті 2020 року залишається величезна діра — не вистачає щонайменше 40 мільярдів гривень.

Україна провалила виконання вимог перед міжнародними партнерами, тому не зможе знайти гроші, щоб покрити дефіцит бюджету.

Пряма мова Ярослава Железняка, заступника голови фракції «Голосу» у Верховній Раді, першого заступника голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики:

— Головна проблема — це те, що фактично не залишилося грошей. Була величезна дірка у бюджеті, яку хотіли закрити за рахунок МВФ, ЄС та Світового банку. Але грошей нам більше ніхто не дасть — через ганебні рішення по антикорупційній системі та незалежності Нацбанку. А держава більше грошей не заробила.

Перші сигнали були ще минулого тижня, коли Держказначейство заморозило видатки, і грошей ніхто не отримав. Це означає, що держава поки ще здатна платити зарплату, пенсії, на зовнішній борг і деякі програми по оборонній галузі. Але на все інше грошей немає. На будівництво дороги, школи, обладнання для лікарень — на все це грошей немає. І швидше за все і не буде.

Тому у влади зараз є великий виклик — якось знайти гроші на зовнішніх ринках або скорочувати видатки. За нашими підрахунками, від 50 до 120 мільярдів гривень не буде сплачено з держбюджету. І це відчує кожен — десь не добудують дорогу, не закриють дах у школі, а десь не виплатять зарплату працівникам.

Тому проблема величезна і вона як снігова куля, яка накопичується і перетворюєтся на лавину, яка насувається на нас. Бо найскладніший етап починається зараз і до грудня, коли грошей на рахунках просто не буде.

Підписуйся на нашi

ще новини