
Україні слід зосередити зусилля на дипломатичному фронті, а не на химерній зустрічі з Путіним, — Роман Костенко
Говорити з президентом Росії Володимиром Путіним просто заради розмови і витрачати зусилля на цю зустріч — беззмістовно. Якщо на Банковій справді хочуть вирішити конфлікт, то мусять зосередитись на риториці агресора, а не доводити комусь, що там настільки сміливі, що готові зустрітись з очільником Кремля.
Пряма мова
Роман Костенко, заступник голови фракції «Голосу» у Верховній Раді, секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки:
— Ми повинні дивитись риторику РФ і, зокрема, Путіна, де він казав, що “питання Криму закрите, обговорюватись більше не буде. А якщо ви хочете обговорювати питання так званих ОРДЛО, то, будь ласка, їдьте на Донбас, або запрошуйте їх і з ними обговорюйте». Яке може бути питання двосторонніх відносин, про яке каже Путін, з агресором, з країною, яка захопила і окуповує зараз частину нашої території? Я не бачу як і для чого потрібна ця зустріч.
Костенко наголошує, що Україна має зважати і на роль міжнародних партнерів. В рамках Нормандського формату ми відчуваємо підтримку, адже багато європейських країн застосовують санкції проти РФ, при чому і самі від цих санкцій можуть щось втрачати економічно. І в цей час Київ їм зараз скаже: «почекайте, ми поїдемо про щось поговоримо».
На думку секретаря оборонного комітету ВР, зараз слід зосередити зусилля саме на дипломатичному фронті. Але не на якійсь химерній зустрічі з Путіним, а на реальних дієвих - Нормандському форматі і його розширенні.
Пряма мова
Роман Костенко, заступник голови фракції «Голосу» у Верховній Раді, секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки:
— Тут можна піти двома шляхами: по-перше, розширити його і долучити США і Велику Британію, які є теж нашими партнерами, і останнім часом показують, що вони нам допомагають не тільки словами а й діями. І, по-друге, можливо, вже час подумати про інший формат. Якщо хочете, давайте його назвемо хоч Будапештський, хоч Ватиканський, але залучити туди окремо ті країни, які підписували і були гарантами нашої безпеки, коли ми віддавали третій в світі ядерний потенціал.