Українська школа повинна припинити нав’язувати учням «рускій мір», — Інна Совсун

Українська школа повинна припинити нав’язувати учням «рускій мір», — Інна Совсун

В умовах, коли Україна переосмислює свій постколоніальний досвід, коли йдеться про зміну назв вулиць і станцій метро, знесення пам’ятників, оминути процес  дерусифікації шкіл було б злочином. Тому треба шукати підходи, яким чином перестати нав’язувати «рускій мір» через навчальну програму. Таку думку висловила заступниця голови партії «Голос», народна депутатка Інна Совсун.

«Зараз вкрай важливо сфокусувати увагу на тому, що в українських навчальних програмах залишилося дуже багато російської літератури. Якщо подивитися на закордонні, то з російської літератури там, в кращому випадку, Достоєвський. Все. Натомість у нас є і Пушкін, і навіть сучасні російські автори. Їх треба викидати, робити це негайно.

В Міносвіти вже створена відповідна робоча група, яка працює над цим. Але я хочу наголосити, що навіть до того, як відбудуться зміни в шкільних програмах, можна ухвалити рішення на рівні школи. І прибрати велику частину російських книжок. Не треба чекати рішення з Києва чи з боку міністерства. Дуже закликаю цією можливістю скористатися, вже зараз говорити зі школами, якщо ви представник батьківського комітету, і тим паче — вчитель, можна  регулювати цей процес самостійно», — наголосила Інна Совсун. 

Підписуйся на нашi

ще новини