Уряд має допомогти незахищеному населенню пережити локдаун, — Інна Совсун

Уряд має допомогти незахищеному населенню пережити локдаун, — Інна Совсун

Уже більше року від запровадження жорстких обмежень страждають найбільш незахищені верстви населення. Поки інші уряди та країни намагаються подолати проблему нерівності у суспільстві, українська влада навіть не почала цим займатися.

Далеко не у всіх українців є змога працювати дистанційно, доглядати дітей в умовах закритих садків та забезпечити школярів якісним інтернетом та комп’ютером для онлайн-навчання. А через закритий транспорт українці втрачають право на пересування, бо не можуть щоразу оплачувати таксі.

Місцева влада залишається сам на сам із проблемами соціального захисту населення. Партія «Голос» вимагає від уряду перш за все зосередитися на подоланні нерівності, а не збільшенні фінансування Офісу президента, МВС та інших органів влади.

Пряма мова

Інна Совсун, заступниця голови партії «Голос», народна депутатка України:

— Потрібно визнати, що цей рік локдауну значно посилив нерівність у суспільстві — не лише в Україні, а й у світі. Про це попереджає зокрема і Міжнародний валютний фонд. Найбільше від локдауну страждають незахищені верстви населення. Вони не можуть просто перечекати карантин, бо мусять виживати в умовах, коли немає за що годувати свої родини.

У цих людей немає запасу грошей, щоб певний час не працювати чи жити на меншу зарплату. Працівники без автомобілів не знають, як їм добиратися на роботу. Є сім’ї, де обох батьків неможливо перевести на віддалену роботу, тому вони просто втрачають будь-який дохід. Їхні діти не мають власних комп’ютерів, щоб вчитися дистанційно. А що мають робити батьки, які працюють, але їм нема з ким залишити маленьких дітей через зачинені дитсадки?

На жаль, влада досі про це мало говорить, але наслідки такої нерівності будуть катастрофічними.

Підписуйся на нашi

ще новини