Уряд має контролювати план зменшення викидів з ТЕС і ТЕЦ: постанова «Голосу»

Уряд має контролювати план зменшення викидів з ТЕС і ТЕЦ: постанова «Голосу»

Коротко: Міністерство енергетики пропонує вкотре відкласти план скорочення викидів з ТЕС і ТЕЦ. Це ставить під загрозу здоров’я і безпеку українців, яких отруюють викидами цих підприємств.

Народна депутатка «Голосу» Леся Василенко зареєструвала проєкт постанови, якою зобов’язує уряд забезпечити виконання плану зі скорочення викидів без відкладання «на потім» та розвивати українську енергетику екологічним шляхом.

Докладно: Ще три роки тому в Україні мали почати впроваджувати план зі скорочення викидів, але робота в цьому напрямі постійно відкладається. ТЕЦ і ТЕС постійно виходять з ладу та потребують модернізації. «Голос» бореться за право українців дихати чистим повітрям та за енергетичну безпеку України.

Постанова «Голосу» передбачає такі зобов'язання:

→ Для Кабінету міністрів: забезпечити виконання плану зі скорочення викидів без відкладань — до 2033 року. А також затвердити, хто та за які кошти фінансуватиме модернізацію, та узгодити проєкт закону України про Енергетичну стратегію України до 2050 року.

→ Для Міністерства енергетики: розробити закон про Енергетичну стратегію України з екологічною складовою — відходом від вугілля, переходом на чисті альтернативні джерела енергії.

→ Для Міндовкілля: запропонувати єдину методику, як контролювати кількість викидів на підприємствах.

→ Для Міністерства охорони здоров’я: провести підрахунок, як часто українці хворіють через брудне повітря та скільки це коштує нашій державі.

Пряма мова

Леся Василенко, народна депутатка від фракції «Голосу»:

— Українські ТЕС і ТЕЦ сьогодні — це купа брухту, яка щодня палить тонни вугілля та отруює повітря. Їх модернізація — це питання життя і безпеки кожного українця, який дихає цим брудним повітрям.

Відкласти встановлення фільтрів ще на 10 років — це ще 10 років труїти українців токсичними викидами, підривати довіру партнерів у ЄС та поставити під питання євроінтеграцію.

Годі годувати українців порожніми обіцянками про чисте повітря! Уряд зобов’язаний виконати кожен крок з постанови.

Підписуйся на нашi

ще новини