В енергетиці потрібні стратегічні та екологічні рішення. Без них ми руйнуємо і економіку, і здоров’я українців, — Інна Совсун

В енергетиці потрібні стратегічні та екологічні рішення. Без них ми руйнуємо і економіку, і здоров’я українців, — Інна Совсун

Екологічно чиста країна та впровадження європейського зеленого курсу — один з пріоритетів «Голосу» у 2021 році. Тому депутати «Голосу» в рамках туру містами України відвідали Трипільську ТЕС у місті Українка — найпотужнішу теплоелектростанцію на Київщині.

На жаль, на сьогодні на теплоелектростанції немає сучасних фільтрів, вона потребує модернізації та екологізації. І для цього потрібна чітка державна політика, яка б стимулювала підприємства технологічно оновлюватись та запроваджували екологічні стандарти, щоб їхня робота не шкодила довкіллю.

Пряма мова

Інна Совсун, народна депутатка України, заступниця голови партії «Голос»:

— Стала робота енергогенеруючих підприємств — основа енергетичної безпеки країни. На сьогодні ТЕС/ТЕЦ забезпечують 38% від загальної генерації електроенергії в Україні. Разом з тим, бракує чіткої стратегії розвитку теплової енергогенерації. На політичному рівні досі тривають дебати щодо того, чи зобов’язані ТЕС у державній власності купувати вугілля за ціною, яка вища за їхню межу рентабельності, аби забезпечувати збут для державних шахт. Це відбивається на кінцевій вартості електроенергії, а отже — на звичайних споживачах. Тому такі рішення — популярні у короткотерміновому плануванні, але згубні для економіки для суспільства у середній перспективі.

Друге питання — екологічний вплив ТЕС/ТЕЦ. Так, на Трипільській ТЕС стоять старі фільтри. Очікувано, що через це місцева громада дуже хвилюється за екологію свого міста. До того ж, цим повітрям дихають не лише в Українці чи Обухові, а ще й мільйони киян. Проте наразі немає єдиного державного підходу щодо того, як стимулювати теплові електростанції встановлювати сучасні фільтри. «Голос» активно долучається до розробки єдиної політики у цьому напрямку.

Також з керівництвом ТЕС ми обговорили питання про блекаут — чи є у них можливість маневрувати потужностями, щоб не було масштабних відключень. На ТЕС кажуть, що наразі немає підстав для відключень і вони працюють у штатному режимі.

Окреме питання — залучення нових працівників. На Трипільську ТЕС важко знаходити нових робітників, бо зарплата неконкурентна. І це не питання однієї ТЕС, а глобальна кадрова криза в країні, коли немає можливості пропонувати молодим людям гідні умови праці. Депутати «Голосу» поговорили з представниками «Центренерго», як можна покращити можливості залучення працівників.

Підписуйся на нашi

ще новини