В законопроекті про олігархів мають бути прописані шляхи позбавлення їх стану монополістів, — Тарас Козак

В законопроекті про олігархів мають бути прописані шляхи позбавлення їх стану монополістів, — Тарас Козак

Законопроект про олігархів не допоможе владі їх перемогти, адже не позбавляє їх можливостей впливати на економіку та політику. В документі мають бути прописані не критерії визначення олігархів, а шляхи позбавлення їх монопольного становища та впливу на ЗМІ. Про це заявив депутат Київради від «Голосу», член комісії з питань бюджету Тарас Козак.

На думку політика, для вирішення проблеми впливу олігархів на економіку, влада повинна законодавчо прописати не критерії визначення олігархів, а термін «enforcement». Це дозволить примусити олігархів виконувати контракти.

«Цей законопроект не змушує олігархів припинити бути ними. Такі речі, як догана, не вирішать проблеми впливу олігархів на українську економіку та політику. У законі мало б бути те, що називається терміном «enforcement» — забезпечення виконання контрактів. Це змусило б великих олігархів стати класичними бізнесменами», — заявив Тарас Козак.

За його словами, олігархів необхідно відсторонити від впливу на медіа, тому вони повинні їх продати.

«Зайві активи мають бути продані на відкритих аукціонах особам, які не мають зв’язків із олігархом. Абсолютно нормально продати їх західним структурам чи українським компаніям», — додав депутат «Голосу».

По-друге, олігархів мають позбавити статусу монополістів. Адже саме наявність монополій на ринку є стримуванням економіки держави, вважає Козак.

«Давайте згадаємо США початку ХХ сторіччя — там теж були монополії: і енергетична, і телефонна. Як тільки уряд США її роздробив, почалось швидке економічне зростання», — розповів політик.

Підписуйся на нашi

ще новини