Вакцинація, державна та економічна безпека мають бути пріоритетами розгляду РНБО — «Голос»

Вакцинація, державна та економічна безпека мають бути пріоритетами розгляду РНБО — «Голос»

Пришвидшення темпів вакцинації, посилення обороноздатності та план відновлення економіки після третього локдауну — «Голос» наполягає, що саме ці питання мають формувати порядок денний найближчих засідань Ради нацбезпеки та оборони. Влада має зосередитися на цих трьох напрямках, щоб гарантувати безпеку держави.

Пряма мова

Ярослав Железняк, голова фракції «Голосу» у Верховній Раді:

— Мені здається, РНБО вже варто робити до своїх засідань трейлери. На жаль, інформації по порядку денному кожного наступного засідання заздалегідь немає. Сподіваюся, що там буде винесене питання щодо відсутності вакцинації. Україна точно не повинна бути на передостанньому місці в Європі по швидкості вакцинації та провакцинованому населенню. Менше 1,5% провакцинованих українців — це небезпечно. Ми повинні показувати прогрес у цьому питанні.

РНБО повинне також розглядати військові питання. Нам треба максимально забезпечити підготовку та захист наших військових. Для цього потрібно ухвалювати закон про територіальну оборону, який зареєстрували депутати фракції «Голос», щоб уникнути повторення проблем із затягуванням державного оборонного замовлення у майбутньому. Також важливо ухвалити закон про капеланство. Нам треба робити «домашню роботу», щоб наблизитися до стандартів НАТО та гарантувати безпеку та ефективну оборону країни.

Економіка — це теж частина національної безпеки. І нам треба відверто говорити про проблеми та шукати їх рішення. За оцінками експертів, кожен локдаун зменшує наш прогноз ВВП на пів відсотка — це щомісячна втрата приблизно 200-250 гривень кожним українцем через неефективну роботу держави. Звучить небагато, але на жаль, більшість цих втрат понесуть найменш забезпечені верстви населення. Тому питання економічної безпеки має обов’язково стояти на порядку денному РНБО.

Підписуйся на нашi

ще новини