Венедіктова анонсує завершення реформи прокуратури, яка насправді ще не відбулась, — Андрій Осадчук

Венедіктова анонсує завершення реформи прокуратури, яка насправді ще не відбулась, — Андрій Осадчук

Реформа прокуратури мала змінити структуру і повністю очистити кадровий склад прокуратури, наповнивши відомство компетентними і доброчесними прокурорами. Замість цього маємо величезну проблему з тисячами звільнених в ході реформи прокурорів, які повновлюються на посадах через суд, і водночас — тисячі незаповнених вакансій.

Це не схоже на завершення реформи, яке анонсувала у Верховній Раді генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Пряма мова

Андрій Осадчук, заступник голови партії, перший заступник голови комітету ВР з питань правоохоронної діяльності:

— У вересні 2019 року ми попереджали, що будуть величезні проблеми зі звільненими прокурорами, тому що вони — спеціалісти в галузі права, мають зв’язки в судах і будуть дуже активно судитися.

Зараз пані Венедіктова у своєму звіті каже, що в березні 2021 року буде завершена реформа, тобто презентує це вже як доконаний факт. Але при цьому вона повідомляє, що в неї — щонайменше півтори тисячі справ за позовами прокурорів. І, я так розумію, деякі вже поновилися і поновлюються, і їм виплачується компенсація за час вимушеного прогулу. Водночас, генпрокурорка доповідає, що критично не вистачає декілька тисяч прокурорів на заповнення відкритих вакансій.

Тобто, з одного боку, є повідомлення, що реформа закінчена, а з іншого — ми бачимо, що питання кадрового наповнення структур прокуратури геть не вирішене. Тому з реформою прокуратури є величезні питання, наскільки взагалі вона відбулася.

Підписуйся на нашi

ще новини