Верховна Рада підтримала постанову про засудження нової хвилі репресій проти кримських татар, — Рустем Умеров

Верховна Рада підтримала постанову про засудження нової хвилі репресій проти кримських татар, — Рустем Умеров

Народні депутати підтримали постанову про засудження незаконних обшуків, переслідувань та затримань кримських татар окупаційною владою Криму, зокрема йдеться про арешт першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових. Про це розповів народний депутат фракції «Голос», співголова міжфракційного об‘єднання «Кримська платформа» Рустем Умєров.

«Ми впевнені, що таким чином Росія мстить за проведення та участь у «Кримській платформі» — майданчику, що апріорі був створений задля мирного вирішення конфлікту. Окрім того, напередодні виборів до Державної Думи РФ, Кремль збільшив заходи зі штучної зміни демографії півострова — відбуваються масові затримання кримських татар, примусова паспортизація та завезення тисяч російських громадян на півострів. Подібні дії стратегічно дуже небезпечні, адже ускладнять процес майбутньої реінтегації територій», — зауважив Рустем Умєров.

Цією постановою український парламент звертається до національних урядів і парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей із закликом засудити протиправну політику Кремля та посилити політичний, дипломатичний та санкційний тиск на Росію, зважаючи на системні порушення норм гуманітарного права та прав людини.

«Ми розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів та посилення співпраці в межах «Кримської платформи» задля якомога швидшого звільнення та відновлення у правах незаконно затриманих представників корінних народів України», – підкреслив народний депутат Умєров.

Постанову підтримали 293 депутатів. У ній українські парламентарі вимагають негайного звільнення Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова і першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла; і припинити грубі порушення норм міжнародного права окупаційною владою Російської Федерації.

Підписуйся на нашi

ще новини