Війна може тривати довго, тому треба завчасно готуватись до нових економічних реалій, — Ярослав Железняк

Війна може тривати довго, тому треба завчасно готуватись до нових економічних реалій, — Ярослав Железняк

Для успішного відродження України після перемоги у війні вже сьогодні треба розуміти три прості речі. Тоді ми будемо мати зовсім іншу, ніж зараз, економічну картину. Перший важливий пункт — ця війна може тривати довго. Від 6 до 24 місяців — це, скоріше за все, наша реальність. Другий аспект — наша економіка вже ніколи не буде такою, як до війни. Третій випливає з двох попередніх — мільйонам людей необхідно буде пройти перекваліфікацію. Таку думку висловив народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк.

«Я з Маріуполя — це чи не найбільше індустріальне місто України. Сьогодні воно вщент зруйновано росією. Там ми втратили два найбільших металургійних заводи, порти, велику кількість виробничих ланцюжків. Тому тепер у нас не буде сировинної економіки, ми не можемо поставляти сировину. У нас закриті всі шляхи ворожих для нас країн — рф та білорусі, заблоковані наші порти.

Нам потрібно переходити на експорт, тому що, на жаль, внутрішній ринок у нас буде достатньо слабкий і, так, ми будемо економічно падати. Зараз людей звільняють — це теж факт», — пояснив Ярослав Железняк. 

Вже сьогодні вкрай необхідно предметно думати над перекваліфікацією мільйонів українців, додав представник «Голосу». За його словами, незважаючи на те, що парламент ухвалив необхідні законодавчі акти, в цьому напрямку ще дуже багато роботи. Важливо, щоб металурги, які втратили робочі місця через війну, могли перекваліфікуватись на виробників вікон, арматурників або зварювальників. Тобто підсилили ті сфери, які будуть необхідні для відбудови країни після перемоги над російським агресором. 

Крім того, наголосив Ярослав Железняк, треба залучати людей з високим рівнем володіння англійською мовою, а також фахівців в IT. Все це нам потрібно для того, щоб бути готовими до нових економічних реалій. 

Підписуйся на нашi

ще новини