Виші повинні готувати професіоналів, а не заробляти на хабарах іноземних студентів, — Інна Совсун

Виші повинні готувати професіоналів, а не заробляти на хабарах іноземних студентів, — Інна Совсун

Україна має конкурувати за якістю навчання з іншими країнами. Університети повинні відмовитись від заробітку на шахрайських схемах та припинити експортувати за кордон непрофесійні кадри. Про це заявила народна депутатка партії «Голос» Інна Совсун.

Комітет Верховної Ради з питань освіти дозволив університетам викладати російською мовою для іноземних студентів, мотивуючи це рішення наміром збільшити їх кількість. Спроби ВНЗ працювати в межах пострадянського простору несуть геополітичну загрозу для України, проте це тільки вершина айсбергу, обурюється депутатка.

За її словами, Україна «експортує» непрофесійних лікарів та заробляє собі погану репутацію. Адже у вишах роками діє масштабна шахрайська схема з заробляння грошей на хабарах та контрактах від невідрахованих студентів.

«До нас їде чимало студентів із пострадянських країн, за останні п'ять років їх було від 21% до 30%. На жаль, багато з них розглядають Україну як місце, де можна без особливих зусиль отримати диплом медика. Університети з радістю їх приймають, закриваючи очі на рівень знань. Дійшло до того, що студенти влаштовують мітинги з вимогою знизити прохідний бал на іспиті «Крок» до 50%: то питання задовгі, то не з минулого року, а нові, то писати довелося не олівцем, а ручкою. Не здивуюся, якщо ці протести були інспіровані керівництвом медвишів», — наголосила нардепка.

Парламентарка поділилась історією про одну зі схожих шахрайських схем, виявлених на початку 2021 року.

«Один колишній ректор медвишу щороку заробляв близько 2 мільйонів гривень, відповідаючи на питання іспиту «Крок» для студентів-медиків за 3 тисячі доларів. Щиро бажаю цьому екс-ректору лікуватися виключно у своїх колишніх «клієнтів», — розповіла депутатка.

На її думку, не відраховувати студентів-іноземців також вигідно для ЗВО через те, що всі вони навчаються за контрактом. А для багатьох медичних університетів оплата за їхнє навчання — основна стаття доходу.

«Україна повинна конкурувати за якістю навчання з іншими країнами, а не бути «освітнім Сомалі». Не можна одночасно будувати університет, що готуватиме «людей майбутнього», але так сильно триматись за ганебні практики минулого!», — закликала політикиня.

Підписуйся на нашi

ще новини