Влада провалила підготовку до вакцинації проти COVID-19, — Олександр Лінчевський

Влада провалила підготовку до вакцинації проти COVID-19, — Олександр Лінчевський

Україна відстає з впровадженням кампанії вакцинації від COVID. Відстає не лише від розвинених країн G7 та Європейського Союзу, але і від країн з набагато меншим достатком.

Міністерство охорони здоров’я України вчасно не закупило вакцину. Зараз МОЗ чекає лише на перші поставки китайської вакцини, яка прибуде до України у лютому. Якщо рівень захворювання та смертності можна було виправдовувати і звинувачувати «недисциплінованих громадян», то з підготовкою до вакцинації переводити відповідальність немає на кого. Відповідальні – безпосередньо президент, уряд та парламентська більшість.

Пряма мова Олександра Лінчевського, кандидата медичних наук, депутата фракції «Голосу» у Київській міській раді:

— Коли вигідно і монобільшість, і уряд будь-які зміни до законодавства, рішення приймали у турборежимі, але не у випадку вакцинації. Цьому є два пояснення.

Перше – експертна слабкість уряду. Уряд оточений некомпетентними, хай скільки завгодно іменитими, радниками. Колегії, вчені ради МОЗ дорадчі групи «медичної еліти» вкотре демонструють професійну неспроможність. Вони допускають чи ініціюють комічні рішення щодо карантинних обмежень, ненаукових методів лікування коронавірусу. Якщо дотепер не створена система доставки, зберігання, розподілу вакцини – то одна з причин – уряд спирається на експертів, які є слабкими і в організації медичної допомоги, і в розумінні базових принципів доказової медицини.

Друге пояснення – є одна дійова особа в усій цій історії з вакциною, котра зацікавлена і фінансово, і політично. Для цієї особи провал закупівлі американської вакцини є питанням життя і смерті. І ця дійова особа не зупинятиметься ні перед чим, аби унеможливити кампанію з вакцинації. Це – Росія. Це прямий інтерес Росії – зірвати закупівлі, максимально затягнути час вакцинації, створити паніку, і змусити морально слабких очільників держави ухопитися за «руку помощі братского народа». Російська псевдовакцина – це інструмент пропаганди, це інструмент війни проти України.

Той факт, що знайшлися громадяни, які зустрілися з росіянами, які отримали супровідні документи до російської недовакцини, які ініціювали реєстрацію медичного препарату від країни агресора — дозволяє припустити, хто зацікавлений у провалі боротьби з епідемією, провалі із закупівлею вакцини та вакцинальною кампанією. І це є наслідком не дефіциту компетенцій, а відсутністю моралі та громадянської свідомості очільників держави.

Підписуйся на нашi

ще новини