Владі варто думати не лише про висадку 3-х мільярдів дерев, а й про незаконні вирубки лісів, зокрема, на Сумщині, — Леся Василенко

Владі варто думати не лише про висадку 3-х мільярдів дерев, а й про незаконні вирубки лісів, зокрема, на Сумщині, — Леся Василенко

Жителі Сумщини скаржаться на цілодобові перевезення деревини без відповідного маркування. Ліс вивозять вантажівками, а кримінальні справи закінчуються нічим. Тому коли президент говорить про висадку 3-х мільярдів дерев, варто згадати й про подібні ситуації. Вирішити їх зможе ухвалення законопроекту про державний екологічний контроль №3091. Про це повідомила народна депутатка фракції «Голос» Леся Василенко.

«Ми маємо ситуацію, коли люди масово скаржаться на незаконні вирубки лісу у Шосткинскькому і Ковелецькому районах Сумської області. А належних перевірок щодо цього просто не проводиться. При цьому інспекторам й активістам нахабно погрожують. Вирішувати цю проблему необхідно якомога швидше, бо ж стоїть питання не тільки екобезпеки, а й загрози життю людей», — підкреслила народна депутатка.

Сьогодні покарати порушників екологічного законодавства майже неможливо, додала Леся Василенко. Сотні подібних кейсів навіть не доходять до суду. Щоб ситуація змінилася потрібен якісно новий підхід до здійснення контролю за дотриманням екологічного законодавства.

«Виправити все це і пропонує доопрацьована версія законопроекту №3091. Хоча Над текстом ще доведеться працювати щоб він міг бути прийнятим до другого читання. Зокрема, мають бути встановлені запобіжники для можливих зловживань новими повноваженнями і з боку інспекторів», — зазначила Василенко.

Мають бути уточнення щодо порядку проведення перевірок документів, які можуть запитувати інспектори та порядку накладання штрафів на підприємства. Всі ці та інші необхідні уточнення сьогодні зафіксовані у висновку екологічного комітету. Вони будуть внесені до другого читання.

«І коли президент обіцяв посадити три мільярди дерев, він явно не розраховував, що при цьому в країні будуть продовжуватися подібні незаконні рубки. Маю надію, що всі наші поправки щодо №3091 будуть враховані, а влада таки зверне увагу й на проблему незаконних вирубок в регіонах», — резюмувала народна депутатка.

Підписуйся на нашi

ще новини