Якщо не деблокувати порти, сотні мільйонів людей у світі чекатиме голод, — Рустем Умєров

Якщо не деблокувати порти, сотні мільйонів людей у світі чекатиме голод, — Рустем Умєров

Найближчим часом Україна разом з партнерами мають знайти шляхи деблокування портів, інакше сотні мільйонів людей у всьому світі чекатиме голод. Єгипет, Сомалі, Лівія, Мавританія залежать від українського зерна приблизно на половину. Сейшели — майже на 100%, Ліван — на 80%. Транспортування збіжжя залізницею до румунських і болгарських портів не вирішує проблеми. На цьому наголошує народний депутат «Голосу» Рустем Умєров.

«Звісно, найбільш оптимальним для всіх варіантом є перемога України у війні. Тимчасова альтернатива — вибити російських окупантів до кордонів станом на 23 лютого 2022 року та тимчасово відтіснити їх в акваторії до Криму. Для цього Україні потрібна потужна підтримка партнерів.

Важливо зараз продовжувати системну роботу із залучення інших країн до процесу деблокування українських портів. Наприклад, Туреччини, США, Канади, Великої Британії під егідою ООН. Спільними зусиллями вони мають бути розблоковані, не звертаючи уваги на російський шантаж», — пояснює народний депутат.

За словами Умєрова, раніше Україна успішно експортувала левову частку агропродукції (80-90%) морем — до 5-6 млн тонн щомісяця. Через вимушений перехід на наземне транспортування експорт зменшився до катастрофічних показників — так, за березень 2022 року ми вивезли всього 200 тис. тонн. Румунські і болгарські порти не можуть прийняти такі великі обсяги продукції, до того ж на перевантаження витрачається чимало часу.

«Можна обійтися контейнерами, які швидко перевантажуються кранами. Але навіть за таких умов, залізницею Україна зможе експортувати лише 10-20% від довоєнних показників. Втім, це все не вирішує найголовнішої проблеми — якщо найближчим часом Україна разом із світовими партнерами не знайдуть шляхи для деблокування портів, сотні мільйонів людей у всьому світі чекатиме голод», — констатує представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини