Якщо школи та садочки закриють у локдаун, батьки не матимуть можливості працювати. Це не про підтримку бізнесу, — Ярослав Железняк

Якщо школи та садочки закриють у локдаун, батьки не матимуть можливості працювати. Це не про підтримку бізнесу, — Ярослав Железняк

Минулого тижня лідерка «Голосу» Кіра Рудик ініціювала постанову — звернення до уряду про те, що влада не має заважати вакцинованим українцям працювати та заробляти під час локдауну. Ввечері 13 вересня Кабмін ухвалив зміни до карантинних правил з урахуванням наших пропозицій. Проте лише частково. Про це повідомив голова фракції «Голос» у Верховній Раді Ярослав Железняк.

«Якщо уникнути локдауну неможливо, держава має підтримувати людей, які можуть втратити роботу чи власну справу через чергові обмеження. Ми пропонували, щоб підприємства і компанії, де вакциновано понад 80% співробітників, могли працювати під час локдауну. Щоб ресторани, кафе, кінотеатри, перукарні, тренажерні зали чи салони краси не зачинялися, а мали право і можливість обслуговувати вакцинованих клієнтів. Принцип «відкриті для вакцинованих» був би розповсюджений на культурні та спортивні події», — зазначив нардеп.

Партія «Голос» також пропонувала, щоб у локдаун могли працювати всі заклади обслуговування, де щепились щонайменше 80% співробітників, додав Железняк. Проте Кабмін ухвалив інше рішення: такі ж обмеження будуть стосуватися дитячих навчальних закладів у локдаун, при чому навіть садочків та молодшої школи.

«Формально Кабмін каже, що з 80% вакцинації в «жовтій» зоні та 100% вакцинації в «червоній» навчальні заклади будуть відкриті. Проте з тим рівнем вакцинації, який ми маємо в Україні зараз, зрозуміло, що більшість шкіл та дитсадків піде на дистанційне навчання. Тобто всі дорослі працівники, кому немає з ким залишити дітей, повинні будуть сидіти вдома і не зможуть піти на роботу. А це — про неможливість заробляти», – наголосив депутат.

Підписуйся на нашi

ще новини