Якщо уряд не проведе вакцинацію від Covid-19, українці можуть залишитися ізольованими від цивілізованих країн, — Олександр Лінчевський

Якщо уряд не проведе вакцинацію від Covid-19, українці можуть залишитися ізольованими від цивілізованих країн, — Олександр Лінчевський

Український уряд продовжує пасти задніх у питанні вакцинації від Covid-19. У Європі вже почалися дискусії про те, чи треба вводити ковідні паспорти чи окремі вакцинні метрики. Українській владі потрібно думати, як не опитися за бортом цивілізованого світу.

Україна може опинитися у ситуації, коли наш безвізовий паспорт буде недійсним без відмітки про якісну вакцинацію. Питання вакцинації — зараз це не тільки про виживання, а про належність до цивілізованого світу. Європа користується вакцинами Pfizer/BioNTech і Moderna з високою ефективністю і здатністю протидіяти іншим штамам вірусу. У цей же час Міністерство охорони здоров’я закупило малоефективну китайську вакцину, перші поставки якої очікують лише у лютому.

Пряма мова Олександра Лінчевського, кандидата медичних наук, депутата фракції «Голосу» у Київській міській раді:

— Українська влада зробила усе, що можна, за винятком того, що треба. Саме так можна коротко і чітко охарактеризувати десятимісячну «рішучу» боротьбу уряду з Covid-19 в Україні. Коли весь світ провакцинується кращими вакцинами і повернеться до нормального життя, нам ще рік намагатимуться втридорога нав’язати медичну «пальонку».Наші купці з уряду пропонують то китайське, то російське сумнівне сміття, яке навіть не повністю досліджене напацієнтах.

Можна скільки завгодно обговорювати ефективність китайської вакцини, але чому не купити вакцини Pfizer/BioNTech і Moderna? Якщо був час, якщо були гроші, якщо ціна порівнювана – чому не купити якісне? Чому не лікувати українців так, як лікують європейців? Те, що росіяни називають вакциною, є пропагандою, а не медициною. Як наші урядовці допускають навіть думку про російське? Питання вакцин для нас не просто медичне, воно ще і геополітичне – чи ми європейці, гідні достойної медицини? Або ж ні? Нагадаю, що ми воюємо з РФ аби стати Європою, а не навпаки.

Я укотре, як лікар, пояснюю прості істини. Людина інфікує іншу людину тоді, коли не знає цього. Ті, хто міг контактувати з хворими, і хто стали інфікованими, не мали можливості здати тест, не мали грошей для тестування, не знали про небезпеку інфікування та необхідність тестування і самоізоляції.

Чи створена мережа лабораторій та система тестування? Чи доступним є тестування для кожного громадянина чи громадянки? Чи ефективною і чесною є комунікація влади з громадянами? Ні. Власне тому може так статися, що за кілька тижнів Україна залишиться єдиною країною в Європі, яка так і не розпочала процес вакцинації. Хоча наші сусіди, такі як Словаччина, наприклад, відсьогодні починають повторне тестування населення на Covid-19.

Я хочу зазначити, що і зараз залишаються серйозні проблеми із захистом лікарів і пацієнтів від інфікування у самій лікарні. Чи були захищеними лікарі? Чи виключалося інфікування вже у самих лікарнях? Ні.

Щодо лікування, наказом МОЗ затверджуються протоколи лікування з відверто сумнівними чи небезпечними препаратами. Міжнародні організації, авторитетні університети публікують та оновлюють дослідження ефективності різних схем лікування, але український уряд обирає свій особливий шлях в нікуди.

Підписуйся на нашi

ще новини