Є перспективний напрямок на шляху конфіскації активів рф, — Кіра Рудик

Є перспективний напрямок на шляху конфіскації активів рф, — Кіра Рудик

Робота з конфіскації російських активів на користь України ведеться на двох напрямках: міжнародному та національному. По першому напрямку Київ готує юридичні механізми і презентуватиме їх на наступному засіданні Генасамблеї ООН, по другому — є перспективна ідея від Естонії, яка має найбільші шанси бути реалізованою. Про це повідомила лідерка партії «Голос», народна депутатка Кіра Рудик.

«Механізм з конфіскації росактивів є критичним для нас, бо його відсутність блокує будь-які наступні кроки в цьому процесі. Ми вже отримали підтримку лідерів багатьох країн, але питання в тому, як це зробити юридично. Очікують, що Україна розробить такий механізм і в нас дійсно є напрацювання, які будуть розглянуті на наступній сесії Генасамблеї ООН», — пояснює народна депутатка.

Паралельно ведеться робота з країнами-партнерами для зміни їх внутрішнього законодавства, щоб конфіскувати ті російські гроші, які є конкретно кожній державі. На цьому напрямку перспективну ідею запропонувала премʼєр-міністерка Естонії Кая Каллас.

«На зустрічі з премʼєркою Естонії Каєю Каллас вона запропонувала механізм, коли країни ніби будуть брати у борг з тих російських грошей, які на їх території для того, щоб компенсувати питання, наприклад, українських біженців у себе. І коли росія визнає поразку і буде підписувати якісь документи по репараціям, ці борги будуть повернуті.

Зараз це найбільш перспективний напрямок, де ми говоримо, що це не конфіскація, а позика і це допоможе обійти міжнародне законодавство, відповідно до якого активи суверенних країн є недоторканими, коли вони зберігають в інших країнах», — резюмує лідерка «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини