Єдиним обмеженням, яке може бути при наданні нам зброї — дотримання  міжнародного гуманітарного права, — Андрій Осадчук

Єдиним обмеженням, яке може бути при наданні нам зброї — дотримання міжнародного гуманітарного права, — Андрій Осадчук

Заборона Україні застосовувати західне озброєння по території рф — цинічна і контрпродуктивна. ЗСУ мають мати можливість уражати будь-які легітимні цілі рф будь-де. На цьому наголошує народний депутат «Голосу» Андрій Осадчук.

«Давати нам зброю — не просто обовʼязок Заходу. Нам треба давати зброю без будь-яких обмежень, крім дотримання міжнародного гуманітарного права. Нам необхідно бити по базах, складах і тих обʼєктах, які підживлюють російську армію, включно з НПЗ, виробниками мастил і нафти. Робити це без далекобійної зброї просто неможливо. Тому з геополітичної точки зору заборона для України завдавати ударів по рф західною зброєю була і є цілком цинічною і тотально контрпродуктивною», — пояснює народний депутат.

Тому робота має тривати над подальшим зняттям будь-яких заборон і нівелюванням страху Заходу перед міфічною ескалацією.

«Ми, звичайно, вдячні будь-якій військовій допомозі, яку ми отримаємо, розширення коаліції по винищувачах є критично важливим — і кількість бортів, і номенклатура зброї, виділеної під ці борти. Але будь-які обмеження у застосуванні, надто такі, які прописала Бельгія, суттєво шкодять для спільної справи і загальної ефективності повітряних сил.

Тому дуже розраховую, що і українська сторона, і наші віддані друзі в Європі будуть максимально тиснути на партнерів по НАТО для того, щоб боротися за зняття будь-яких обмежень, які тільки шкодять як ефективності використання західної зброї, так і ефективності українського спротиву», — резюмує представник «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини