З 1 січня ЗСУ та весь оборонний сектор залишаться без контрактів, — Сергій Рахманін

З 1 січня ЗСУ та весь оборонний сектор залишаться без контрактів, — Сергій Рахманін

Коротко: З початку нового року Збройні Сили України і весь оборонний сектор можуть залишитися без жодного контракту, оскільки старі закони про державне оборонне замовлення й закупівлі втрачають чинність, а новий — не запрацює у повному обсязі через відсутність необхідних підзаконних актів. Вчасну підготовку до початку дії нового закону провалило, зокрема, Міністерство оборони України.

Детально: Замість законів «Про державне оборонне замовлення» та «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», що втрачають чинність 1 січня 2021 року, мав запрацювати закон «Про оборонні закупівлі», ухвалений Верховною Радою у липні й підписаний Президентом у серпні 2020 року.

Новий закон, над яким плідно працював комітет ВР у співпраці з колишнім керівництвом Міністерства оборони, отримав схвальні відгуки вітчизняних та західних експертів і мав покласти край цілій низці тіньових оборудок у царині Державного оборонного замовлення.

Але 1 січня 2021 року цей закон не почне діяти у повному обсязі, бо для цього мали бути ухвалені кількадесят підзаконних актів та ціла низка інших документів. Усе це мало підготувати, зокрема, Міністерство оборони, але за пів року роботи під керівництвом міністра Андрія Тарана так і не зробило цього.

Пряма мова Сергія Рахманіна, голови фракції «Голосу» у Верховній Раді, члена комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки:

— У Міністерстві оборони фактично був розпущений офіс, який займався законотворчою діяльністю та реформами. Нові люди, які прийшли та мали опікуватися цими завданнями, за пів року так і не змогли бодай провести аудит того, що зроблено, і написати хоча б чернетки тих пропозицій, з якими вони мають виходити на законодавця.

Попри величезну кількість прогалин, Міноборони знаходить час лише переписуватись з журналістами-експертами й витрачає дорогоцінний під час війни час для того, щоб з’ясовувати стосунки з тими, хто їх критикує.

Підписуйся на нашi

ще новини