Загроза російського вторгнення — частина переговорного процесу Кремля з Вашингтоном, — Інна Совсун

Загроза російського вторгнення — частина переговорного процесу Кремля з Вашингтоном, — Інна Совсун

Нарощування Росією сил на українських кордонах і загроза вторгнення — це частина переговорної стратегії Росії, щоб отримати певні поступки від американців. В цьому переконана народна депутатка партії «Голос» Інна Совсун.

«РФ діє за принципом нарощування ставок: накопичення військ, заяви про підвищення вимог. Кремль вже не говорить про незапровадження санкцій проти «Північного потоку-2». Мова вже йде про якісь гарантії нерозширення НАТО чи навіть повернення Альянсу до меж 1997 року», — підкреслює парламентарка.

Мета підвищення ставок для Путіна — отримати хоча би щось від Заходу і показати внутрішньому споживачу, що Росія — все ще субʼєкт на міжнародній арені.

«Кремль демонструє, що з ними говорить президент США, що їм є про що говорити і що Путін з вигнанця в міжнародній політиці, яким він став де-факто після анексії Криму і війни на Донбасі, перетворюється на активного учасника міжнародних переговорів. І я думаю, що цю мету Путін в принципі виконав», — констатує Інна Совсун.

Чи вдалося Росії похитнути позицію США — питання відкрите. Голосування в Сенаті стосовно санкцій по «Північному потоку-2» заплановане на цей тиждень.

«Поки виглядає так, що партія демократів не даватиме голоси за ці санкції. В такому випадку Путін добився фактично свого і виторгував незапровадження нових санкцій проти газогону. Україні слід постійно памʼятати, що для США в перемовинах з РФ наше питання не єдине, але при цьому робити все можливе, щоб не зникнути з порядку денного у Вашингтоні», — наголошує представниця «Голосу».

Підписуйся на нашi

ще новини