Законопроект «Голосу» про підручники підвищить якість освіти в Україні, — Інна Совсун

Законопроект «Голосу» про підручники підвищить якість освіти в Україні, — Інна Совсун

Якісна освіта в Україні повинна починатись з якісного підручника. Фракція «Голосу» вітає перший крок парламенту до ухвалення закону №5465, який визначає критерії для навчальних матеріалів. Про це заявила народна депутатка «Голосу» Інна Совсун, яка виступила ініціаторкою законопроекту.

Прийняття законопроекту у першому читанні було підтримано 301 депутатом Верховної Ради.

«Сьогодні Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект № 5465 про покращення навчальних матеріалів. Він покликаний визначити критерії до підручників та дозволити нашим дітям отримати якісну навчальну літературу, що грунтуватиметься на наукових даних та не міститиме жодних дискримінаційних висловлювань», — заявила Інна Совсун.

Потреба в розробці проекту виникла через численні скарги батьків, учнів та вчителів на помилки та застарілу інформацію в навчальних матеріалах для школярів, розповідає нардепка.

«За цей рік я отримала безліч повідомлень від батьків, вчителів та навіть учнів, котрі надіслали мені фотографії своїх підручників з помилками або ж з явними дурницями. Я думаю, що вже всі знають, що у нас в підручнику хімії пишуть, що сода може лікувати рак. Але помилок в навчальних матеріалах наших дітей - значно більше. Наприклад, у підручнику з одному з підручників з англійської мови стверджується, що каденції президента та Верховної Ради - 4 роки, а президентом України можна стати у 30. Адміністративних одиниць в підручнику то 24 з Кримом, то 25, але з Києвом та Севастополем», — розповіла нардепка.

Ініціаторка законопроекту наголосила, що таку ситуацію треба негайно змінювати. За словами Совсун, завдяки ухваленню цього законопроекту батьки та вчителі зможуть поскаржитись Міністерству освіти на низьку якість навчальних матеріалів.

«Якщо скарги будуть обґрунтованими, такий підручник можуть заборонити використовувати в навчанні. А розробники підручників більше не зможуть порушувати принципи академічної доброчесності», — додала депутатка.

Інна Совсун наголосила, що таку ситуацію треба негайно змінювати. Тому фракція «Голос» вітає перший крок парламенту до якісної освіти та закликає колег до ухвалення цього законопроекту в майбутньому.

Підписуйся на нашi

ще новини