Законопроект про діяльність Антимонопольного комітету відкриває велику «корупційну діру», — Максим Нефьодов

Законопроект про діяльність Антимонопольного комітету відкриває велику «корупційну діру», — Максим Нефьодов

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №5431. Це досить дивна спроба за технічними змінами приховати надання АМКУ величезної кількості дискреційних повноважень, вважає депутат «Голосу» в Київраді Максим Нефьодов. Він певний, ухвалення №5431 в цілому може підвищити рівень корупції в державі.

«Зараз є проблема з якістю роботи АМКУ. Незважаючи на абсолютно очевидні факти зловживання монопольним становищем в багатьох сферах, комітет не здатен відстояти свою позицію в судах. Ніяк не може розпочати процедуру примусового поділу підприємств. Навіть просто визнати гравців ринку монополістами — не здатен. Проте, норми законопроекту №5431, який ніби має покращити роботу антимонопольного органу, насправді вплинуть на зовсім інші його функції», — зазначив Максим Нефьодов.

Наприклад, каже депутат, №5431 дає АМКУ право взагалі відмовляти в розслідуваннях в тих сферах, які сам комітет вважає для себе не пріоритетними. Тобто в той час, як українці потерпають від зловживань монополій, АМКУ зможе банально відмовляти в проведенні будь-якого розслідування.

«Ясно, що це відкриває велику корупційну діру. Це зайва можливість простим шляхом уникнути перевірок, які й так відбуваються ледь-ледь. Ще один момент, який мене обурює — право в будь-яку годину дня і ночі вилучати документи, матеріали, носії інформації. Фактично будь-де. Тобто пропонується надати АМКУ більше повноважень, ніж в правоохоронних органів і СБУ. А це вже небезпечно», — підкреслює Нефьодов.

В такому разі, розповідає він, АМКУ треба створювати цілий власний спецназ. Питання в тому, чи справді це так потрібно для боротьби з монополістами? Й чи буде це достатньо дієво? Скоріше, це широка можливість зловживань для влади, прокоментував політик.

Підписуйся на нашi

ще новини