Закриття транспорту не вихід, уряд має забезпечити масову вакцинацію українців, — Ярослав Железняк

Закриття транспорту не вихід, уряд має забезпечити масову вакцинацію українців, — Ярослав Железняк

Через провалену урядом кампанію вакцинації та підготовку до нової хвилі заражень, відповідальність за обмеження перекинули на місцеві ради.

Так, закриття транспорту у Києві призвело до колапсу, коли місто зранку до вечора стоїть у заторах, а працівники з інших міст не можуть добратися на роботу в Київ, бо не отримали спецперепустки.

Замість того, аби закривати транспорт, влада повинна подбати про його безпечність — запустити на маршрутах більше автобусів та тролейбусів, встановити антисептики в салонах та контролювати соціальну дистанцію.

Пряма мова

Ярослав Железняк, голова фракції «Голосу» у Верховній Раді:

— Києву довелося за п’ять днів готуватися до обмеження громадського транспорту. У результаті, спецперепустки до обмеження транспорту встигли отримати не всі — деяким компаніям та установам не встигли їх видати, і навіть деяким медикам було складно потрапити в понеділок на роботу, бо в п’ятницю була не їхня зміна і вони не змогли отримати перепустку фізично.

Є й інша проблема. Наприклад, у Софіївській Борщагівці працівники ОСББ не можуть потрапити на роботу з Києва. ОСББ зареєстровано в області і взагалі не може претендувати на перепустки. Тож люди вимушені шукати інші шляхи — хтось організовує групи «підвези сусіда», а хтось бере таксі.

Саме тому в понеділок на дорогах Києва утворився колапс, а ціни на таксі навіть привернули увагу Антимонопольного комітету. Не всі підприємства обрали віддалений спосіб роботи. Підприємці не знають, чи отримають якусь допомогу від уряду, тому стараються максимально працювати. Адже досі немає зрозумілого плану економічної підтримки від влади.

Ми в «Голосі» переконані: уряд повинен нарешті перестати перекидати відповідальність за боротьбу з ковідом, як гранату перед вибухом. Першочергова задача – розробити справді дієвий та реалістичний план боротьби з коронавірусом. «Голос» вже такий напрацював. Треба просто взяти і зробити, а не наражати здоров'я та добробут українців на небезпеку.

Підписуйся на нашi

ще новини