03.07.2019

Заява партії «Голос» про спроби скасувати закон про люстрацію

Завтра, 4 липня, Конституційний суд України за запитом 47 ексрегіоналів спробує вчергове скасувати «Закон про очищення влади», більш відомий як закон про люстрацію.

Люстрація була одною з ключових вимог і одним з ключових досягнень Майдану. Публічна відмова держави під будь-якими приводами від люстрації чиновників часів Януковича є категорично неприйнятною. Ми наполягали, наполягаємо і будемо наполягати на люстрації як дієвому механізмі очищення влади.

«Голос» виступає проти скасування закону і наполягає на посиленні механізму люстрації. Закон про люстрацію повинен очистити і захистити Україну від старої політики. Якщо КСУ визнає закон неконституційним, ми будемо наполягати на прийнятті нового закону — він повинен бути таким, щоб ніхто не міг поставити під сумнів його застосування.

Нереформований постмайданною владою КСУ посилює ризик скасування люстрації і повернення на посади тисяч чиновників, високопосадовців, правоохоронців часів Януковича. Ті, хто розстрілювали Майдан, сприяли окупації Росією Криму, та окремих районів Донецької та Луганської областей знову стануть повноцінними керівниками країни.

Слід якомога швидше зняти підстави для розгляду закону в КСУ і захистити процедуру люстрації.

  1. Президент повинен закликати КСУ відкласти рішення щодо люстрації та закликати парламент найближчим часом провести позачергове засідання і розглянути законопроект 2695, який враховує зауваження Венеційської комісії, щоб зняти будь-які питання до конституційності закону.

  2. Верховна Рада, не чекаючи заклику президента, повинна самостійно ініціювати позачергове засідання та прийняти закон 2695 після його доопрацювання профільним комітетом.

Люстрацію прийняли, провели та зберігали досі лише завдяки активним діям громадськості. Команда «Голосу», без партійної символіки та прапорів, долучиться до акції захисту люстрації, виконуючи свій громадянський обов’язок. Закликаємо всіх взяти участь у громадській акції під КСУ 4 липня 2019 року.

Продовжуємо працювати. Підписуйся на наш Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, YouTube та Viber.