Зброя від партнерів і заспокоєння українців, — Андрій Осадчук пояснив, чому посилюється риторика про новий «план перемоги»
Заяви про новий «план перемоги» України у війні зʼявляються тоді, коли ситуація на полі бою стає складною, і вони мають на меті з одного боку заспокоїти і надихнути українців, а з іншого — спонукати партнерів збільшити збройну допомогу. Так вважає народний депутат «Голосу» Андрій Осадчук.
«Ми увійшли в третю осінь великої війни і весь час влада намагалась запроваджувати якусь позитивну риторику у комунікації, попри все жахіття, яке відбувалось. Це для того, щоб хоч якось мотивувати і підтримувати настрій у людей. Після літа 2022 року з’явились розмови про план перемоги і жодних перемовин з агресором. Більшу частину 2023-го всім обіцяли великий контрнаступ і звільнення півдня і Криму.
Зараз, коли як на східному напрямку, так і на Курщині, все дуже і дуже складно, знову зʼявився меседж про новий «план перемоги Зеленського». Але це не більше, ніж комунікація. Бо якщо у нього є «план перемоги», який має бути основою другого Саміту миру, то для другої сторони, росії, — це означатиме план поразки і відповідно вести розмови про можливе запрошення московитів на цей захід в надії, що вони погодяться з поразкою — трохи наївно», — пояснює народний депутат.
Паралельно зараз у президента Зеленського заплановані важливі візити до країн-партнерок, де він найімовірніше говоритиме про більш конкретні і зрозумілі речі - додаткові постачання озброєння і строки поставок обіцяного.
«Думаю вся логіка риторики про план перемоги вкладається в одне — це буде чергова спроба української сторони збільшити поставки зброї, швидкість цих поставок (бо нам потрібна зброя не в заявах політиків, а на полі бою) і зняття будь-яких обмежень на використання західної зброї.
Тож для внутрішнього споживача влада говорить про «план перемоги», а в реальності — їде вибивати додаткову зброю, що добре», — резюмує політик.