Зоя Ярош розʼяснила правовий механізм очищення від московської церкви

Зоя Ярош розʼяснила правовий механізм очищення від московської церкви

Ухвалений Верховною Радою законопроєкт про заборону релігійних організацій, повʼязаних з країною-агресором, не означає, що всі московські церкви зникнуть завтра. Однак документ передбачає виважений правовий механізм такого очищення. Про його деталі розповіла депутатка Київради від фракції «Голос» Зоя Ярош.

«Механізм реалізації довгий — місяць, поки закон набуде чинності, 9 місяців, щоб кожна парафія визначилась зі своїм майбутнім. Слід сказати, що в Україні немає єдиної юридичної особи як церква московського патріархату, а кожна парафія зареєстрована як окрема юридична особа. Відповідно кожна парафія має зробити певні юридичні дії, щоб відвʼязатися від російської церкви. І якщо цього не станеться, тоді залучаються ДЕСС, прокуратура, Мінюст і від цих органів суспільство вимагатиме виконання закону і подання відповідних позовів до суду», — пояснила представниця «Голосу».

Також Зоя Ярош відзначила, що жодної критики від партнерів стосовно ухваленого документу не було і досі немає.

«Ми не чули жодної критики від наших міжнародних партнерів, що ніби-то є якесь переслідування свободи віросповідання. Такі тези лунали тільки від російських посіпак. З правової точки зору цей закон абсолютно виважений.

Важливо розуміти, що просто завтра не зникнуть церкви і приходи московського патріархату, оскільки законом передбачений досить довгий, але дійсно правовий механізм, щоб Україна позбулася впливу російської церкви», — наголосила політикиня.

Підписуйся на нашi

ще новини