Це не торговельна суперечка, а частина війни, — Інна Совсун про припинення транзиту російської нафти
Україна може припинити транзит російської нафти і має для цього усі підстави. Це треба доносити європейським партнерам, а надто тим, хто досі наполягає на необхідності далі отримувати енергоресурси з рф. На цьому наголошує народна депутатка «Голосу», членкиня комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Інна Совсун.
«ЄС запровадив санкції проти російської нафти, але зробили винятки для трьох країн — Угорщини, Словаччини і Чехії. Це було субоптимальне рішення у 2022 році. Але у 2025 році ця ситуація не може далі тривати. Очевидно, що у нас форс-мажор і виконувати свої зобовʼязання з транзиту, які ми надали в тому числі і російській стороні, ми не можемо», — пояснює представниця «Голосу».
На припинені цього транзиту Україна має активно наполягати і давати приклад іншим, як припинити будь-які торговельні відносини з агресором.
«За три роки можна було знайти дипломатичне рішення, аби цей транзит припинити. Бо ми не можемо качати російську нафту і вимагати при цьому, щоб інші її не купували. Нам потрібно розуміти, що наша позиція тут не може бути суто торговельною, ми вже не в тій ситуації, аби думати, які там формальні торговельні контракти тощо. Ми в умовах війни і європейці це прекрасно розуміють. Думаю, якщо активно це комунікувати, припинити цей транзит можна.
Адже якщо ми не намагаємось припинити будь-яку взаємодію з рф, то не можемо вимагати цього від інших. Це не торговельна суперечка — це частина війни», — акцентує народна депутатка.