Конфлікт навколо «Укроборонпрому» приховує справжню проблему — зрив Державного оборонного замовлення

Конфлікт навколо «Укроборонпрому» приховує справжню проблему — зрив Державного оборонного замовлення

Конфлікт між «Укроборонпромом» і Міністерством стратегічних галузей промисловості шкодить і концерну, і Міністерству, й реформі оборонно-промислового комплексу. Але найбільше — Україні.

Обидві строни конфлікту є почасти відповідальними за реальну і набагато серйознішу проблему — фактичний зрив виконання Державного оборонного замовлення 2020 року. А це створює критичну ситуацію для України, яка ні на день не припиняла воювати.

Якщо цей конфлікт не є спробою відволікти увагу від зриву ДОЗ, то «Укроборонпром» і Міністерство мають знайти порозуміння поза голосними заявами.

Чи є питання до Міністерства стратегічних галузей промисловості? Звісно. Воно, безумовно, може мати питання до розробленої раніше реформи оборонно-промислового комплексу, оскільки саме в компетенції Міністерства — визначення основних концептуальних засад реформування ОПК, а сам «Укроборонпром» знаходиться у сфері відповідальності Міністерства.

Але минає вже четвертий місяць з моменту створення Міністерства, а ми досі не маємо стратегії оборонно-промислового комплексу. Це завелика розкіш для країни, яка вже шостий рік воює.

Чи є питання до «Укроборонпрому»? Є. Керівники багатьох оборонних підприємств у системі концерну, на превеликий жаль, не довели свою ефективність. При цьому Міністерство не має допускати непрозорих призначень і сумнівної кадрової політики у такій чутливій сфері, як оборонна промисловість.

Наразі відсутність злагодженої роботи усіх державних органів, які мають забезпечувати виконання ДОЗ, — зокрема й «Укроборонпрому», і Міністерства стратегічних галузей промисловості, і Міністерства оборони, — призвело до зриву ДОЗ. Час налагоджувати спільну роботу.

Пряма мова Сергія Рахманіна, голови фракції «Голосу» у Верховній Раді:

— Усі, хто вільно чи невільно виявився учасниками конфлікту, мають зрозуміти просту річ: питання оборонно-промислового комплексу — це не питання особистих амбіцій, повноважень, кадрів, об'єктів чи потоків. Це питання обороноздатності України. І дуже соромно нагадувати усім зацікавленим особам, що в країні йде війна.

Підписуйся на нашi

ще новини

Приєднатися до партії

Ви можете нам допомогти фінансово

Призначення платежу (ОБОВ’ЯЗКОВО ЗГІДНО ЗРАЗКУ НИЖЧЕ)
Одержувач: Політична партія Голос
МФО банку: 380805
Код ЄДРПОУ партії: 39651598
Рахунок отримувача: U A 3 2 3 8 0 8 0 5 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 0 0 5 6 4 3 6 9 7
АТ «Раффайзен Банк Аваль»

Для фінансової підтримки від фізичних осіб
+; 4; ПІБ; дата народження (у форматі ДД.ММ.РРРР); адреса проживання; ідентифікаційний податковий номер; внесок на підтримку політичної партії Голос

Для фінансової підтримки від юридичних осіб
+; 3; найменування юридичної особи; юридична адреса ; Код ЄДРПОУ; внесок на підтримку політичної партії Голос

Щиро дякуємо за Ваше бажання фінансово підтримати партію Голос!