Ринок землі не можна довірити виключно «слугам народу», які на льоту перетворюються з лібертаріанців на соціалістів, — Володимир Цабаль

Ринок землі не можна довірити виключно «слугам народу», які на льоту перетворюються з лібертаріанців на соціалістів, — Володимир Цабаль

Непрозорість і поспіх у прийнятті законопроекту «Слуги народу», а також ігнорування партією влади прогресивних пропозицій до нього може свідчити про те, що наміру створити чесний і прозорий ринок землі й не було. Парламент мусить спільно виправити це до другого читання.

Детальніше про складнощі запуску ринку землі розповів народний депутат України Володимир Цабаль в ефірі «5 каналу» 13 листопада.

Пряма мова Володимира Цабаля, депутата фракції «Голосу» у Верховній Раді, секретаря комітету з питань бюджету:

— Позиція «Голосу» не змінилась, наша позиція завжди чітка: ми за відкритий, прозорий ринок землі. Ми за те, щоб ринок був достатньо ліберальний і в ньому були тільки мінімальні обмеження, які стосуються національної безпеки. Це те, що стосується продажу землі країні-агресору або у великих об'ємах іноземцям чи іншим суб'єктам, які можуть вплинути на національну безпеку. А також ті обмеження, що стосуються демонополізації: щоб не створювались монополії, щоб не зосереджували в одних руках.

Десята версія проекту закону, поставлена на голосування, ще в понеділок була достатньо прийнятна в першому читанні. Ми були готові — і досі готові — доопрацювати її поправками в трьох напрямках. На жаль, виступ президента в понеділок показав, що зараз є тенденція не до покращення, а до погіршення.

Було повністю проігноровано прогресивні позиції інших фракцій — ті, що за ринок землі. Зокрема, щодо кредитування для фермерів, можливості профінансувати цю купівлю — щоб не сталось так, що тільки олігархи можуть купити землю. Це також технічні правки, які стосуються прозорості, хто і що купує. І — питання референдуму.

В законопроекті, з яким всі були ознайомлені, позиції президента не було, але голосувати мали з урахуванням відповідних поправок в майбутньому. І з тими обмеженнями, які зроблять землю доступною тільки окремим багатим людям.

З цього ми зрозуміли, що нас не готові чути, що до другого читання не будуть покращувати цей закон і що його приймуть під обмежене коло людей, яке зможе купувати землю.

Як в «Слузі народу» сказали: от ми були лібертаріанці, а тепер будемо соціалістами чи посередині. І, в який бік вони зараз підуть в питанні ринку землі — в лібертаріанський чи в соціалістичний, — невідомо.

Але щодо закону про обіг землі не може бути такої позиції. До другого читання він має бути доопрацьований з урахуванням прогресивних позицій з-поза партії влади. Ми мусимо створити чесний і прозорий ринок землі, а не черговий проект під олігархів.

Підписуйся на нашi

ще новини