Військових капеланів різних конфесій призначатимуть за потребами особового складу, — Роман Костенко

Військових капеланів різних конфесій призначатимуть за потребами особового складу, — Роман Костенко

Законопроєкт про Службу військового капеланства, ініційований депутатом «Голосу» Романом Костенком, впровадить квоти конфесійного представництва у ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ відповідно до потреб особового складу.

Законопроєкт 4626 узаконює роботу військових капеланів та надає соціальні гарантії людям, які, ризикуючи життям, духовно та морально підтримують наших бійців на фронті.

Він спрямований зокрема і на те, щоб покращити можливості військовослужбовців реалізувати своє право на свободу совісті, світогляду та віросповідання з урахуванням поліконфесійності нашої держави.

Пряма мова

Роман Костенко, заступник голови фракції «Голосу» у Верховній Раді, секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки:

— Важливо, щоб у військах була міжконфесійна злагода і порозуміння, тому ми пропонуємо таку модель Служби військового капеланства, яка зможе задовольнити представників усіх конфесій.

На 80% посад військових капеланів будуть призначати з урахуванням релігійної приналежності особового складу, яку будуть визначати самі військові, наприклад, шляхом опитування. Для 20% штатних посад, що залишаться, розподіл квот здійснюватиметься за пропозицією начальника Служби військового капеланства.

Таким чином можна буде максимально ефективно організувати заходи задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців.

Підписуйся на нашi

ще новини