РОБОТА І ДОСЯГНЕННЯ «ГОЛОСУ» У ЖОВТНІ
Жовтень був насичений викликами: місцеві вибори, погіршення ситуації з COVID-19, посилення атак на антикорупційну систему і конституційна криза. «Голос» результативно бився на всіх фронтах.
1. Друге народження «Голосу»

Це для нас головний результат місцевих виборів. За півтора роки існування партія отримала не лише ефективну фракцію у Верховній Раді, але й потужне представництво у місцевій владі від Львівщини до Донеччини. І довела, що політику можна робити чесно: без олігархічних бюджетів та маніпуляцій напередодні й під час виборів.

Ми ще чекаємо офіційних результатів, але, за попередніми підрахунками, результати «Голосу» такі:

• кандидат «Голосу» на посаду міського голови Черкас Віктор Євпак виходить у другий тур з реальною перспективою перемогти;

• «Голос» матиме фракції у міських радах столиці та ще кількох великих міст — Львова, Черкас, Рівного;

• депутатами рад об’єднаних громад по всій Україні стануть 250—300 депутатів від «Голосу».

У Києві виборці отримають лише два бюлетені – потрібно буде проголосувати за міського голову та депутатів міської ради. А от у Житомирі, Кропивницькому або Дніпрі – одразу п’ять бюлетенів. Мешканці цих міст обиратимуть ще й депутатів районних міських рад.

2. У Черкасах «Голосу» вдалося об‘єднати різні політичні сили

Для вирішення справжніх проблем людей — і це унікальний приклад для всіх політичних сил по всій Україні. Так, про підтримку кандидата «Голосу» на посаду міського голови Черкас Віктора Євпака, здатного перемогти чинного мера і нарешті зрушити з місця вирішення нагальних проблем містян, публічно заявили як «Слуга народу», так і «Європейська солідарність», а пізніше також «Самопоміч» та «Народний Рух України».

3. За заявою «Голосу» відкрито кримінальне провадження

проти суддів Конституційного Суду України за ст. 109 Кримінального кодексу України (захоплення державної влади).

Поки працюють правоохоронці, «Голос» разом з колегами по парламенту шукає законний вихід з конституційної кризи. Зокрема, ми підтримали заяву Верховної Ради про необхідність заморозити роботу КС, аби не дозволити йому ухвалювати політичні та нав’язані Росією рішення. Одночасно наполягаємо на створенні умов, у яких КС зможе приймати рішення лише в консенсусі: законопроєкт про підняття кворуму з 12 до 17 осіб вже зареєстрований. Після цього має бути відновлена антикорупційна інфраструктура, довіра міжнародних партнерів і рух України в євроінтеграційному напрямку.

4. «Голос» наполіг на правці, яка покладе край тиску СБУ на бізнес!

ДВідповідні зміни до законопроєкту про Бюро економічної безпеки (БЕБ) підтримав комітет Верховної Ради з питань з питань фінансів, податкової та митної політики. Тепер законопроєкт фіксує, що захистом економіки України повинно займатися виключно БЕБ, а СБУ має бути позбавлена цих повноважень.

Раніше комітет відмовлявся підтримати ці зміни, але переглянув своє рішення за ініціативою нашого Ярослава Железняка. Створити чесні й зрозумілі умови роботи для бізнесу, припинити тиск правоохоронців на нього — справа принципу для «Голосу», і ми доб’ємося цього.

5. На крок ближче до початку парламентського розслідування справи «вагнерівців»

проєкт постанови «Голосу» про створення відповідної тимчасової слідчої комісії Верховної Ради підтримав регламентний комітет парламенту. Тепер постанову винесуть на розгляд Верховної Ради. Парламент має розібратися, чи була зрада в Офісі Президента. Попри очевидний спротив з боку ОП та президентської фракції українці мають дізнатися правду.

6. Додаткові 110 мільярдів гривень на медицину

передбачають правки «Голосу» до проєкту держбюджету-2021, які підтримав профільний комітет Верховної Ради. Зокрема, бюджетний комітет доручив уряду знайти додаткові 102 млрд грн на Програму медичних гарантій і ще 7,7 млрд грн на ліки. Наступний крок — за урядом.

7. НАЗК відреагувало на звернення «Голосу»

щодо історії з «гуманітарними» масками і захисними костюмами з Китаю для компанії депутата Олександра Гереги, які радісно зустрічав у квітні Офіс Президента. Агентство спрацювало і тепер дуже чекає на Герегу: йому підготували протокол про корупційне правопорушення.

8. Продовжуємо законодавчу атаку на корупцію

Депутати фракції «Голосу» зареєстрували низку законопроєктів, які усувають можливості зловживати владою та уникати відповідальності для високопосадовців. Зокрема:

• законопроєкт 4196, що по-справжньому зніме з народних депутатів недоторканність — позбавить генпрокурора можливості блокувати розслідування щодо них;

• законопроєкт 4211, який пропонує привести закони про НАБУ та ДБР у відповідність до Конституції і позбавити Президента права призначати керівників цих антикорупційних органів;

• законопроєкт 4222 про обмеження права на поруки для топпосадовців, яких підозрюють у великих корупційних правопорушеннях;

• законопроєкт 4253, що заміною лише одного слова у законі «Про запобігання корупції» закриває шпарину, яка досі дозволяє всім чиновникам і народним обранцям на чолі з Президентом уникати відповідальності за деякі корупційні правопорушення.

9. Створюємо умови для спроможної та прозорої місцевої влади

депутати фракції «Голосу» подали низку законопроектів, які дозволять органам місцевого самоврядування налагодити ефективну і підзвітну громадянам роботу. Зокрема:

• законопроєкт 4194, за яким штрафи від перевищення швидкості в межах населених пунктів мають іти в місцеві бюджети;

• законопроєкти 4256 та 4257, які вдосконалюють контроль громадян над роботою місцевих рад: роблять прозорими голосування місцевих депутатів та вп’ятеро збільшують штрафи за порушення.

10. Ініціювали запуск в Україні електронного резидентства

можливості для іноземців вести підприємницьку діяльність і сплачувати податки в Україні без переїзду до країни. Законопроєкт «Голосу» 4240 передбачає відповідні зміни до Бюджетного кодексу. Його ухвалення дозволить, зокрема, підтримати білоруських ІТ-працівників, які без переїзду зможуть реєструватися підприємцями в Україні.