«Голос» вніс, а Верховна Рада підтримала постанову 4320, яка зобов’язує уряд попереджати про посилення карантину за тиждень. Це допоможе українцям, малому та середньому бізнесу завчасно підготуватися.
У цій постанові ми передбачили три речі, які зобов’язаний зробити уряд щонайменше за тиждень до початку більш жорсткого карантину:
→ Попередити країну про посилення карантинних заходів.
→ Надати інформацію про те, як уряд підтримуватиме громадян і бізнес.
→ Подати до парламенту перелік законів, які необхідно прийняти, щоб допомогти бізнесу.
В листопаді законопроєкт нашої Ольги Стефанишиної 4314 одноголосно підтримав комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, а вже у грудні за нього проголосувала і вся Верховна Рада.
Закон дозволяє Україні долучитися до міжнародних випробувань вакцини і отримати її на своєму ринку одразу після їх завершення.
Ми обіцяли захищати кожен голос на місцевих виборах і робили це. Зокрема, домоглися перерахунку голосів у Фастові, перевиборів у Броварах і відстояли чесні вибори в Обухові.
Представники «Голосу» зафіксували розбіжності у протоколах ДВК і ТВК, порушення таємниці голосування і домальовування голосів окремим кандидатам. Щоб захистити вибір людей, нам довелося оскаржувати рішення виборчих комісій у судах — і суди задовольнили наші позови.
Голова партії «Голос» Кіра Рудик зареєструвала законопроєкт 4303-2, який виправляє недоліки концепції правового режиму «Дія Сity».
Законопроєкт «Голосу», створений за участю 4 бізнес-асоціацій — EBA, AmCham, IT Ukraine, UVCA, зокрема, попереджає надмірне втручання держави у розвиток IT-галузі:
→ Зменшує роль Мінцифри як регулятора.
→ Прибирає ризики додаткового оподаткування методом «добровільних об'єднань» та членських внесків.
→ Залишає можливість резидентам працювати за контрактами ФОП.
Чинний міністр оборони України Андрій Таран несе персональну політичну відповідальність за фактичний зрив низки оборонних контрактів та цілком імовірний зрив Державного оборонного замовлення 2021 року. Крім того, за міністра Тарана згортаються реформи і гальмується законодавча робота в оборонному секторі.
Усе це підриває обороноздатність і національну безпеку країни, яка сьомий рік веде війну з агресором. Україна не може дозволити собі такого міністра оборони. Партія «Голос» вимагає від Президента внести до Верховної Ради подання на звільнення Андрія Тарана.
До кінця січня 2021 року малий бізнес потрібно звільнити від сплати ЄСВ, а місцевій владі — дозволити самостійно зменшувати ставки місцевих податків у наступному році, як це було і у 2020-му. Це передбачає законопроєкт 4423, який зареєстрували депутати «Голосу».
«Карантин вихідного дня» від уряду вже сильно вдарив по бізнесу, зокрема по ресторанах та кафе, ТРЦ, фітнес-залах та кінотеатрах. Тепер потрібно якнайшвидше пом’якшити наслідки карантину та допомогти бізнесу вижити.
У жовтні понад 25 тисяч українців підписали петицію з вимогою ліквідувати скандальний суд. У відповідь Президент повідомив про початок відповідних консультацій, як цього вимагає закон. Однак в листопаді почали з’являтись повідомлення, що насправді цей процес так і не розпочався.
Лист від Президента «знайшовся» у Вищій раді правосуддя тільки після запитань від громадськості та офіційного звернення нашого депутата Ярослава Юрчишина до ОП і ВРП з вимогою надати інформацію про виконання доручення Президента.
В Україні має з’явитися єдиний орган, що координуватиме роботу різних відомств по звільненню громадян України, позбавлених волі внаслідок збройної агресії. Партія «Голос» виступила з ініціативою створення відповідного Міжвідомчого координаційного центру.
Сьогодні держава-агресор переслідує 130 громадян України, більшість з яких незаконно позбавлені волі. І, на жаль, питання їхнього звільнення досі гальмується, а співпраця всіх осіб і структур, залучених до цього процесу, є неналежною.
Як відбувається процес звільнення, хто формує списки на обмін і хто відповідає за перемовини, як надається допомога родинам бранців — цими процесами має опікуватись Міжвідомчий координаційний центр, а не розрізнені посадовці.
Одночасно з пошуком рішень по виходу з кризи, спровокованої славнозвісним рішенням КСУ, ми потурбувалися про те, щоб винні у цій кризі не змогли уникнути відповідальності.
Слідчі ДБР відкрили дві справи за заявою Ярослава Юрчишина — про втручання у діяльність державного діяча і про захоплення влади. Тепер важливо, щоби судді, які спровокували конституційну кризу, відповіли перед законом.
На допиті у ДБР Юрчишин також попросив долучити до слідчих дій секретаря РНБО Олексія Данілова та керівника ОП Андрія Єрмака, які заявляли про російське втручання у діяльність Конституційного Суду. А ще — скерував до РНБО і СБУ вимоги надати докази російського впливу та інформацію, чи розслідуються такі серйозні заяви.
Ми — перша з парламентських партій України, яка отримала повне членство у європейському партійному об’єднанні «Альянс лібералів і демократів за Європу» (ALDE).
Членство в ALDE — це доступ до європейських партій, парламентарів різних країн Європи, членів Європейського парламенту, міністрів та очільників урядів європейських країн.
Резолюції ALDE можуть братися за основу та вноситися на голосування у Європейському парламенті. Тобто «Голос» зможе лобіювати інтереси України і стежити за тим, щоб вони залишалися у європейському порядку денному. Привертати увагу до російської агресії, переконувати підтримувати Україну.