ГОЛОС ЗМІН

Політична програма партії Голос

Україна матиме високотехнологічну економіку

Стрімкий розвиток української IT-індустрії демонструє нам, як швидко українці здатні розбудовувати сучасну економіку, якщо їм не заважає репресивний державний апарат чи олігархічні монополії. Ми хочемо масштабувати успішний досвід розвитку інформаційних технологій в Україні на всю нашу економіку — і досягти таким чином стрімкого економічного прориву.

Втім, ми не маємо ілюзій: намагання побудувати в країні успішну технологічну економіку неодмінно викличе опір з боку олігархів. Вони не здадуть без бою своїх монополій, свого контролю над економікою та політикою. Як ми плануємо їх подолати? Читайте далі.

Українська IT-індустрія успішно розвинулася в умовах вільного ринку і зростає щорічно на 20% і більше без втручання держави. Надмірне державне втручання, намагання все регулювати силами депутатів та чиновників становить загрозу для майбутнього цього сектору. Тому ми приймемо Акт цифрової свободи, яким:

  • встановимо та зафіксуємо для IT-сектору низький рівень податків;

  • скасуємо для нього дію репресивного й застарілого Трудового кодексу;

  • обмежимо інші форми регулювання IT-сектору.

Щоб дати українцям можливість повністю скористатися перевагами роботи у високотехнологічних секторах економіки, ми запровадимо державні програми перекваліфікації та навчання.Будь-який українець зможе навчитися програмуванню і скористатися можливістю працювати в секторі інформаційних технологій.

Ми переглянемо усі види взаємодії між державою та бізнесом, мінімізуємо їх кількість та переведемо їх у повністю електронну форму.Бізнесу в Україні нарешті стане комфортно та легко працювати з чиновниками.

Ми побудуємо цифрову інфраструктуру — мережу широкосмугового доступу до інтернету по всій країні та 5G. Ми почнемо використовувати концепцію інтернету речей при розбудові інфраструктури в Україні.

Ми надаватимемо підтримку інноваціям і стартапам, зокрема через спільне фінансування найкращих проектів державою та бізнесом. Залучимо провідні західні фонди для роботи в Україні та фінансування українських стартапів. Запровадимо пільгове кредитування для інноваційних проектів за умови, якщо авторські права залишаються в Україні.

Ми створимо попит на розробку інноваційних продуктів і технологій з боку держави.Політикою у сфері інновацій і сучасних технологій будуть займатися люди, які створювали успішні глобальні проекти і користуються довірою в галузі: не лише теоретики, але й успішні практикита талановиті молоді підприємці.

Ми будемо розвивати потужні майданчики для підтримки стартапів та осередки для стартап-середовища – бізнес-інкубатори, акселератори тощо. Будуть залучені провідні та визнані у світі фахівці для обміну знаннями з українськими командами.

Ми побудуємо надійний захист прав інтелектуальної власності, захищатимемо інвесторів та засновників молодих інноваційних проектів від рейдерства:система використання продуктів інтелектуальної власності стане прозорою. Будуть створені усі умови, щоб стартапи хотіли залишатись і розвиватись в Україні.