ГОЛОС ЗМІН

Політична програма партії Голос

Якісна та доступна медицина

Ми завершимо реформу охорони здоров’я за принципом «гроші ходять за пацієнтом» і досягнемо того, щоби держава справедливо платила за необхідні медичні послуги для пацієнтів на всіх рівнях допомоги — як у сімейного лікаря, так і у спеціалізованих лікарнях (на стаціонарі). Нелюдські умови у медичних закладах відійдуть у минуле. Лікар зможе отримувати гідну винагороду за якісні медичні послуги, а не шукати додатковий заробіток в Україні або за її межами.

Ми зробимо пріоритетом державної політики в Україні здоров’я людей і запобігання захворюванням. Здоровий спосіб життя, профілактика хвороб, якісна й безпечна кров та доступна вакцинація для всіх дітей зроблять життя українців довшим та якіснішим.

Ми запустимо в роботу електронну систему eHealth: особистий електронний кабінет пацієнта, повністю електронну систему медичних призначень, лікування за закладеними в систему сучасними медичними протоколами, електронні рецепти на ліки тощо. Доступ до медичного обслуговування для людей кардинально спроститься, держава ж матиме повну й детальну картину всієї медичної галузі та стану здоров’я людей.

Ми розширимо державне фінансування ліків: держава має повністю покривати потребу в лікуванні усіх важких хронічних хвороб. Дороговартісне лікування не має ставити пацієнта та його родичів на межу виживання. Для того, щоб ліки й медичні вироби відповідали високим міжнародним стандартам, а держава не закуповувала їх через відкати за захмарними цінами, практика залучення міжнародних організацій має наразі бути продовжена, а власна спроможність для ефективних закупівель посилена та розвинута.

Ми ефективно врегулюємо фармацевтичний ринок, щоб отримати справедливі ціни на якісні ліки та захистити українців від фальшивих і неефективних препаратів. Пацієнти повинні мати можливість отримувати якісні, безпечні, ефективні ліки у будь-якій аптеці країни за електронним рецептом.

Ми будемо працювати над відновленням довіри між пацієнтами та лікарями. Лікарський диплом чи ліцензію не можна буде купити: вони будуть підтверджувати високий професійний рівень та дотримання етичних принципів професії.