ГОЛОС ЗМІН

Політична програма партії Голос

Парламент: від кривого дзеркала до прозорості

Парламент буде місцем ухвалення рішень, яких потребують люди, а не рядком неефективних витрат у державному бюджеті.

Ми запровадимо давно назрілу систему виборів за відкритими списками, мажоритарна система має бути скасована. Це відкриє шлях у політику для порядних і професійних людей, а не обмеженого кола багатіїв, що можуть купити місце у списку або «засіяти» округ.

Ми підтримаємо скасування недоторканності для народних депутатів, окрім випадків прямого виконання ними своїх функцій як законодавців та представників народу. Це змінить мотивацію депутатів — люди будуть балотуватись в парламент не для того, щоб заховатись за імунітетом від суду та відповідальності. Ми – за скорочення чисельності депутатського корпусу.

Ми відкриємо Парламент, посилюватимемо участь громадян в ухваленні рішень владою за рахунок інструментів електронної демократії. Кожен громадянин зможе зі свого смартфону проголосувати на виборах, долучитися до розподілу державного чи місцевого бюджетів, дати оцінку роботі політиків і чиновників.

Ми запровадимо реальну процедуру імпічменту Президента. Президент буде підзвітним. Якщо він вчинить порушення Конституції або злочин, має бути дієвий механізм усунення його з посади.

Ми запровадимо реальну й жорстку відповідальність за підкуп виборця і нечесну кампанію. Порушення виборчого законодавства повинно перестати бути нормою.

Ми викорінимо кнопкодавство як явище, впровадивши електронну сенсорну систему голосування за відбитком пальця чи іншою надійною ознакою ідентифікації. Регламент перестане бути «пустим місцем», і вищий законодавчий орган країни буде дотримуватись закону.

Ми змінимо правила роботи Парламенту для того, щоб депутати ефективно і плідно працювали, а не проїдали кошти платників податків. Зокрема, збільшимо тривалість і кількість днів роботи Парламенту: країна, в якій іде війна, не може дозволити собі такий розслаблений графік для Верховної Ради.

Ми вирішимо проблему «прогулів» і низької відвідуваності Парламенту депутатами — Верховна Рада і країна не будуть заручниками тих нардепів, які не ходять на засідання. Завзяті «прогульники» будуть автоматично позбавлятися мандату, а рішення парламент зможе ухвалювати і без них.

Ми запровадимо зручне електронне голосування: без черг і шансу не знайти себе у списках виборців. Українці за кордоном і в середині країни зможуть висловити свою громадянську позицію, де б вони не знаходились.

Ми запровадимо електронну систему моніторингу роботи Парламенту. Люди будуть розуміти, які рішення ухвалюються та як працюють їхні обранці.