Програма
партії голос
Освіта має шукати таланти, наука – будуватися ними
Ми віримо, що всі діти народжуються талановитими. Ми хочемо, щоб школа працювала на виявлення та розвиток талантів кожної дитини, а не на заучування інформації.
Ми підвищимо престижність професійної освіти серед молоді. Профосвіта зможе стати першим кроком на шляху до гідної кар’єри.
Університети перетворяться на осередки вільної думки, що конкурують між собою якістю освіти і наукових результатів. Розвиток науки нарешті повернеться у фокус державної політики і стане стратегічним пріоритетом.
Ми запровадимо електронні підручники на цифрових планшетах для шкіл. Учням більше не доведеться тягти до школи стоси важких книг — все необхідне міститиметься в легкому цифровому пристрої. Натомість, дома вони зможуть використовувати звичні паперові книги, якщо їм буде так зручніше.
Ми прискоримо реформу шкільної освіти. Школа має розвивати особистість кожного учня, формувати критичне мислення, давати знання і навички, які допоможуть знайти свою справу й місце в житті та суспільстві.
Ми забезпечимо рівний доступ дітей до якісної освіти: кожна школа має давати однакові можливості для учнів, незалежно від того, розташована вона в місті чи у селі, в престижному центральному районі чи на околиці великого міста. Ми будемо розвивати мережу опорних шкіл з гарантованим підвезенням учнів шкільними автобусами. Школа стане інклюзивною — ми створимо умови для навчання дітей з особливими потребами, запровадимо для цього належну підготовку вчителів.
Ми запровадимо реальні можливості для онлайн-самоосвіти. Запровадимо безкоштовні онлайн-курси з відеоуроками від найкращих українських вчителів для всіх класів школи і лекції для підвищення кваліфікації вчителів. Це забезпечить рівні можливості доступу для учнів по всій країні, а також можливість самовдосконалюватися для вчителів.
Ми будемо розвивати електронні системи рейтингування та внутрішньої комунікації на всіх рівнях: між батьками, вчителями та адміністраціями шкіл, між школами і державою. Будемо сприяти посиленню професійних вчительських об’єднань, учнівського самоврядування, запровадженню дієвих батьківських рад при кожній школі. Запровадимо на рівні законодавства високі вимоги щодо фізичної та психологічної безпеки у школах.
Ми запровадимо систему поїздок школярів з одних регіонів України в інші. Це посилить зв’язки між різними регіонами і дасть дітям краще розуміння країни, в якій вони живуть, в усьому її розмаїтті.
Ми активізуємо залучення працедавців і професійних спільнот до розвитку професійної освіти заради розробки сучасних освітніх програм. Училища, коледжі й технікуми повинні мати належне фінансування з обласних бюджетів та автономію, необхідну для гнучкого реагування на потреби ринку праці.
Ми створимо стимули для підвищення якості освіти через запровадження сучасних підходів до фінансування вищої освіти. Обсяг бюджетної підтримки університету буде залежати від кількості студентів, наукових публікацій (у першу чергу — в міжнародних рецензованих наукових виданнях) та інших показників якості. Побудуємо фінансування у розрахунку на одного студента, яке враховуватиме особливості спеціальностей.
Ми будемо сприяти формуванню нової культури в університетах — культури академічної доброчесності та взаємної поваги. Студенти повинні мати реальне право обирати дисципліни і оцінювати прослухані курси. Викладачі повинні мати можливість зосередитись на професійному розвитку, а не безкінечному заповненні звітів.
Ми підвищимо якість підготовки вчителів і директорів шкіл — через зміну університетської педагогічної освіти і трансформацію системи підвищення кваліфікації. Дамо вчителям та школам реальне право самостійно обирати курси для підвищення своїх професійних знань І навичок.
Ми докладемо зусилля для викорінення академічної недоброчесності (зокрема плагіату) по всій системі освіти. Ми переконані, що школа, коледж та університет не повинні толерувати списування, плагіат чи навчання батьків замість дітей.
Ми запровадимо ефективні та гнучкі підходи до фінансування науки. Ми запустимо міжнародний науковий аудит окремих установ, на підставі якого буде прийматись рішення про обсяг базового фінансування. Буде збільшено обсяг грантової підтримки окремих дослідницьких проектів і команд. Ми будемо розвивати механізми взаємодії держави, науки, бізнесу й суспільства. Плагіат, фальшування наукових результатів чи інші форми академічної недоброчесності будуть підставою для негайного припинення бюджетної підтримки.
Ми усунемо законодавчі перешкоди, які обмежують розвиток української науки, та створимо умови для ширшої участі українських науковців у міжнародних проектах. Забезпечимо повноцінне входження України до європейського дослідницького простору. Ми маємо знати і впізнавати провідних українських науковців, а не топ-корупціонерів.